| florinasc a întrebat:

Buna TPU.M-am despărțit de prieten in urma cu putin timp, dupa care am aflat ca s-a impacat cu fosta lui prietena pe care nu o prea suporta si vorbeas foarte urat de ea in perioadă in care a fost cu mine.Acum s-au certat din nou si el a inceput sa ma caute si ma priveasca foarte insistent, iar cand i-am spus ca imi este dor de el m-a rugat sa il uit ca e mao bine.Ce as putea sa inteleg din toatr lucrurile acestea?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul asta nu te merita, in fond nici il nu stie ce vrea

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa intelegi decat ca acest baiat este mitocan si ca nu te merita.

| sofisis a răspuns:

Hai sa iti spun un secret : daca el vorbeste urat despre fosta, cel mai probabil a ramas frustrat din cauza ei. Inseamna ca a tinut foarte tare la ea si ca a ramas ceva nerezolvat intre ei. Si deci o impacare mai devreme sau mai tarziu e inevitabila. Asta s-a intamplat aici. A incheiat probabil ce avea de incheiat dar acum a ramas cumva legat afectiv inca de ea.
Niciodata nu vorbesti urat un fost/o fosta decat in 2 cazuri :
1. ti-a facut ceva extraordinar de rau si ai ramas cu traume
2. Inca ai sentimente pentru el/ea.
Cel mai probabil tine la tine dar tine mai mult la relatia cu ea.
Pentru tine indicat ar fi sa iti vezi de viata ta si sa il uiti. Sincer.

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Prima concluzie care o trag este ca tipul s-a dus la fosta pentru ca probabil era cea mai acesibila pentru el, usor de recucerit. S-au certat inevitabil pentru ca el avea inca sentimente pentru tine si acum probabil vrea sa se auto-distruga emotional indepartandu-te pentru ca in mintea lui nu te merita. Sfatul meu? In functie de ce simti tu, ori treci prin perioada de suferinta si gasesti pe altcineva si asta e, viata merge inainte, ori vorbesti cu el, il tii sub papuc putin pentru ca s-a dus la aia cand trebuia sa sufere singur laughing si incercati din nou. Alegerea ta happy Mult noroc happy

| AlexandraM888 a răspuns:

NU merita sa iti mai bati capul...nu te merita acest baiat decat daca vrei sa fii rezerva lui!