| ApaMineralaPlata a întrebat:

Buna TPU m-am despartit de iubitul meu, adica el s-a despartit de mine spunand ca ne certam prea mult si ca el s-a saturat de la atata cearta si ca nu mai vrea, dar ma iubeste si toate cele. daca ma iubeste asa cum spunr el eu zic ca nu ar lasa relatia asa pur si simplu si ar incerca sa reparam unde am gresit tinand cont ca i-am zis ca ma voi schimba pentru el. Stiu ca uneori am exagerat, si m-am certat pentru nimicuri dar mai mult de atat nu i-am gresit sad. El lucreaza in alt oras, azi ma voi duce la el, si vom petrece o seara impreuna, cum credeti ca ar trebuii sa ma comport, adica vreau sa-i si para rau pentru decizia pe care a luato sad. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ali18sa a răspuns:

Buna! Nu prea sunt multe de spus finalul e mai aproape decat crezi si nu te mai condamna tu pentru sfarsitul relatieti voastre pentru ca nu esti singura vinovata. Certurile sunt firesti intr-o relatie insa cei mult strica! Nu trebuie sa te schimbi petru nimeni cine te vrea in viata lui te vrea exact asa cum esti cu bune si cu rele. Daca vrei si simti nevoia de o schimbare fa-o pentru tine nu la cererea cuiva fie el chiar si iubit. Daca te iubeste cum spune te va accepta asa si isi va da seama ca a luat decizia gresita si ca meritati sa dati a doua sansa acestei relati.Ai grija ca nu cumva sa mai existe o alta persoana in viata lui mai ales ca spui ca lucreaza in alt oras si nu il poti supraveghea mereu dar e doar o presupunere care trebuie luata in calcul. Daca te iubeste cu siguranta o sa-i para rau si tot ce poti tu sa faci e sa ii arati cat de minunata si gingasa esti iar daca asta nul va convinge de faptul ca are o fata minunata langa el atunci clar el nu este pentru tine.Tu nu ai pierdut nimic el este cel care va pierde. Succes!

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Din istoria intrebarilor tale mi se pare ca e cam varza in viata ta sentimentala si nu prea stii ce vrei.
Oamenii nu se schimba asa usor, oricat ai crede tu ca o vei face, mai probabil este ca nu vei reusi.
Poti sa ai sentimente pentru cineva dar sa realizezi ca diferentele sunt mult prea mari si ca relatia nu are nici un viitor. Intr-o astfel de situatie mai bine renunti decat sa te chinui degeaba si tu si partenera. Cam asta pare sa fie opinia lui. Reparatiile de are vorbesti nu prea merg, ar fi trebuit sa nu ajungeti acolo.
Nu prea inteleg. Daca v-ati despartit, de ce te mai duci sa petreci seara cu el?
Nu cred ca ai mare lucru de facut. Incearca sa te porti asa cum ar fi trebuit sa te porti pana acum ca sa nu ajungeti la despartire. El e singur acolo si s-ar putea sa fie mai vulnerabil din acest motiv. Arata-i ca ai sentimente pentru el, ca iti pare rau, daca discutati vorbeste despre cum te simti tu si ce ai vrea sa faci dar nu-l scoate pe el vinovat cu nimic, nu-I face reprosuri.

| e1xtz a răspuns:

Pariez pe orice ca finalul este aproape si oricum te-ai purta nu vei mai schimba ceva.Cu cat amani mai mult cu atat trece mai mult timp sa mergi mai departe si sa o iei de la capat...acum vezi si tu ce poti face, daca inima ii dicteaza ratiunii ai s ate mai tarasti in mocirla asta.tu decizi.Si repet, pariez pe orice.