| anadana23 a întrebat:

Buna TPU.M-am indragostit de un baiat pe nume Dani.
Ma gandesc toata noapte la el.
Iar el mi-a propus sa facem sex.
Ajutati-ma.Nu stiu ce sa fac.
Funda!

Răspuns Câştigător
| OxY96 a răspuns:

Buna,Draga mea! In primul rand daca el ti-a propus acest lucru ar trebui sa iti lase de gandit despre personalitatea lui dar si despre gandurile lui cu tine. Daca intr-un timp asa de scurt deja s-a ajuns la acest subiect inseamna ca este atras de tine doar intim nici decum sentimental. Eu spun sa te mai gandesti ceea ce vrei de la tine si daca asta este ceea ce iti doresti, sa fii folosita! Indragosteste-te si sexul sa vina de la sine! Daca chiar il vrei pe acest baiat lasa-l sa te astepte sa vezi daca merita. Daca te va astepta oricat va fi nevoie inseamna ca merita sa faci pasul acesta cu el! Mult succes draga mea! (FUNDA)?

15 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu se merita! Iubitul meu ma asteptat 1 an de zile..si daca voiam mai astepta! Nu e cel mai important sexul.

| mgtow a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

A rabdat mult, eu mai mult de 3 luni nu asteptam laughing

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru mgtow):

laughing Stiu....asteapta daca iubesti laughing

| mgtow a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Oricum nu am pe nimeni sant singur

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru mgtow):

Si nu te-ai intrebat de ce?

| mgtow a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Daca m-am intrebat dc sant singur? Lipsa de incredere in ele

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru mgtow):

Fiecare om este unic! Este diferit! Nu toate sunt la fel!

| Broadband a răspuns:

Ala vrea doar sa profite ai grija pari cam vulnerabila

| neutrino a răspuns:

Daca vrei si ai cu ce si cu cine, atunci poti face sex, dar nu uita ca pentru acest lucru nu este suficient sa ai numai tate si cur. Pentru orice eventualitate, te sfatuiesc sa ceri si parerea mamei tale: in acest caz, este foarte bine sa-i explicit si ce vei face atunci cand vei calca pe bec si il vei sparge!

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita pentru sex si daca te iubeste cu afevarat, sa mai astepte.

| SkyPilot a răspuns:

Sa nu faci. Daca ti-a propus atat de repede, nu il atragi decat ca trofeu de palmares. Ai foarte mari sanse ca de a doua zi sa nu mai auzi de el (iar daca ramane o vreme cu tine, va fi doar pentru sex), si mai exista si riscul de a povesti baietilor din anturajul vostru. Un baiat serios incerca mai intai sa te cunoasca mai bine si sa vada cum merge relatia. Cel mai bine ai face daca ai putea sa ti-l scoti din suflet.
Si inca ceva: niciodata in viata ta sa nu crezi ca poti sa pastrezi un baiat oferindu-i sex.

| ywar a răspuns:

Nu te-ai indragostit de el, sunt sigur de asta.
"el mi-a propus sa facem sex", si tu nu ai refuza, despre asta e vorba.

| MidnightR a răspuns:

Iar eu acum ar trebui sa iti scriu pagini intregi in care sa iti spun ce fel de baiat este, cum decurge relatia voastra, de cat timp sunteti impreuna, ce varsta aveti si toate astea deduse din simplu fapt ca pe el il cheama Dani si urla hormonii in el.

Da si tu cu banul.

| Leerix a răspuns:

Amuzanta "intrebare"! laughing

| Andreea90000 a răspuns:

Nu accepta. Gândește-te la consecințe! Dacă accepți, îți va părea rău! Deci NU.