| Diamoand12 a întrebat:

Ma intreb de mult timp ce inseamna cand o persoana (fie ea fata\baiat), iti face cu ochiul sau se uita intr-un fel visator la tine? Inseamna ca te place? Sau ca doar vrea sa-ti acorde atentie?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nici una, nici alta, sau poate ca amandoua variantele. Cu siguranta insa ca asa stie el/ea sa-si dea importanta. Atunci cand va mai creste, o sa renunte la acest obicei care nu-i aduce succesul scontat.

| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce descrii este prea putin ca sa poata fi trasa o concluzie. Te priveste des, fie pe furis, fie in ochi? Cand vorbiti te atinge pe brat sau pe umar sau daca sta in lateral isi atinge umarul de al tau? Cauta sa fie cu tine, sa vorbeasca cu tine, isi atinge fata cand vorbeste cu tine, sau isi atinge parul? Te alinta cu porecle dragute, te tachineaza, iti face complimente? Daca ai mai multe astfel de semnale, te place.