| AndreeaAyda605 a întrebat:

Mă tot frământă ceva și vreau să vă dați și voi cu parerea... am fost cu un băiat 8 luni ( este primul și singurul iubit pe care l - am avut) și va dați seama că am ținut enorm de mult la el și încă mai țin sad Ne-am despărțit acum 1 luna pentru că eu nu mai suportam, era prea "vagabont" și începuse să mă trateze urat,dar el zicea că mă iubește și după m-a căutat să ne împăcam dar eu nu am mai vrut și îmi pare foarte rău acum pentru că îmi lipsește mult și mi-e greu, pur și simplu nu pot sa trec peste,nu mai vad alt baiat și mi se pare că nici unul nu e mai frumos ca el. Mie foarte rar îmi place un băiat și până acum au vrut mai multi sa avem o relație dar i-am refuzat însă cu el a fost altceva, eram îndrăgostită de mult timp de el. Știu că o să spuneți că dacă mă trata urat nu merita și că e mai bine că ne-am despărțit dar eu abia acum am realizat că așa e el, așa se comporta câteodată și cu prietenii lui și cu sora lui,până și pe mama lui o lua câteodată la misto. Nu pot sa stau fara el îl iubesc prea mult crying eu acum am realizat chestiile astea și nu știu cum să fac sa-i spun că vreau sa ne împăcam și că o să îl accept așa cum e el. Problema este că am văzut că o fata care a fost iubita celui mai bun prieten al lui a pus o poza cu el. El a mai vorbit cu fata asta și când era cu mine și îi dăduse poze cu ea dezbrăcată,e mai panarama așa ea ca să intelegeti și voi, când era cu celălalt băiat tot la fel îi dădea poze și îi spunea ce vrea să facă cu el etc.insa nu au apucat să facă nimic pentru că s-au despărțit. De mai multe ori am văzut că el are tangente cu ea, vorbește mereu cu ea și astea. Mă gândesc că acum poate sunt împreună și simt că o iau razna, când am văzut poza cu ei mi-au dat lacrimile și apoi când mă gândeam așa la el am inceput sa plâng crying( Nu știu ce să fac sa ies din starea asta și să fac cumva sa îmi fie bine. Voi credeți că un băiat (care de fel apreciază fetele cuminți ) ar putea ajunge sa iubească o fata chiar daca știe că e târfă?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Problema ta principala este ca daca el poate sa o iubeasca pe aia care e mai usuratica?
Eu cred ca ai probleme mai grave decat asta.In primul rand sa iti raspund la intrebare: Posibiliatatea ca el "baiat rau " sa vrea o prostuta cuminte ce sa il astepte acasa, dar tot la parasutele lui va merge in continuare deoarece cine se aseamana se aduna.Asa ca tare ca va fi cu tine ce esti cuminte, tare ca va fi cu o alta cumintica tot la alea va merge cu prima ocazie ceia ce ti-a si demonstrat.Statea cu tine si isi trimitea cu aia poze nud.Asta chiar nu te-a deranjat sau ranit? Sa nu mai spunem de faptul ca inexplicabil ii gasesti scuze, ca asa e el in general.Frate,e nasol daca asa e el ca om, e aiurea daca are un caracter jegos si daca isi jigneste familia, prieteni si iubita.
Tu nu ai de cat sa plangi in urma lui si sa te milogesti sa va impacati, dar sincer tu in afara de aspectul lui fizic de care te-ai sI indragostit nu ai ce sa vezi la el bun.Cred ca ar trebui sa te maturizezi si sa constientizezi ca da, e prima ta relatie dar nu se termina viata acolo si ca mai mult decat aspectul fizic este caracterul omului.
Daca vrei sa isi bata joc de tine si sa fi a 5 roata de la caruta si prima ta relatie sa fie traumatizanta emotional pentru tine, roaga-te de el sa te ierte, injosestete in fata unui...Dar daca nu maturizeazate si mergi inainte, casca ochii si vezi zecile de baieti linistiti, muncitori, iubitori ce pot sa iti fie alaturi si lasa-l naibi cu parasutele lui ca se vede ce caracter are daca umbla cu fosta iubita a prietenului lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce simti tu este normal, o sa treaca in timp, dar trebuie sa ai rabdare. Nu o sa suferi toata viata dupa el, acum ti-e greu, dar o sa treaca, doar stai departe de el si ocupa-ti mintea si timpul cu tot felul de activitati. Nu merita. Nu e ultimul baiat din lume, dar asta o sa inveti IN TIMP. Ce zici tu acolo nu e o scuza pentru comportamentul lui. Acum esti vulnerabila si ii cauti scuze. Dar cand o sa te vindeci o sa iti dai seama ca ai gresit gandind asa, cand sunt atatia tipi care s-ar purta frumos cu tine.

| Rux04 a răspuns:

Nu cred că un băiat care apreciază o fată cuminte va ajunge să iubească o târfă. Lasă-l în pace chiar dacă mai ai sentimente pentru el. O să vină vremea când o să ai alt iubit. Ai răbdare!