| Katy20p a întrebat:

Buna TPU.
Mi-a venit menstruatia de 2 ori pana acum in 3 saptamani jumate si acum mi-a venit a 3 oara dar acum imi curge foarte mult. Luna trecuta mi-a venit normal.
Pot sa fiu gravida sau sa am hemoragie? Mentionez ca am 18 ani si mi-am inceput viata sexuală de 1 an! FUNDA

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Producerea a 2 menstruatii ''in 3 saptamani jumate si acum mi-a venit a 3 oara dar acum imi curge foarte mult.'' reprezinta o stare/o situatie cat se poate de grava si cu totul ANORMALA. In astfel de situatii consultatia ginecologica devine imperios necesara. Trebuie sa te prezinti fara nicio retinere si pe cat este posibil cat mai urgent la un cabinet ginecologic pentru a fi consultata. Fara comentarii inutile. Multa sanatate!

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă nu te ai protejat, exista si posibilitatea de a fi gravidă. Însă poate fi o dereglare hormonala sau niste probleme ginecologie care nu trebuie trecute cu vederea. De aceea te sfătuiesc să mergi cat se poate de repede la un ginecolog

| Ale5184 a răspuns:

Daca aveai hemoragie nu mai puteai sa scrii pe grup. Probabil este o dereglare. Totusi, consulta medicul ginecolog. Nu pare a fi chiar ok. Sansele sa fii însărcinată sunt aproape inexistente.