| Anonim1640 a întrebat:

TPU mie imi place de o fata mai mica ca mine cu un an. Eu nu stiu nimic despre ea doar ca este cu mine in liceu. Nu am vorbit niciodata si nu ne-am vazut niciodata dar eu o plac. Ce sa fac pentru a fi cu ea? Cum sa o abordez?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Esti departe de a incerca sa o abordezi. Intai trebuie sa te faci remarcat de ea, zambeste-i cand o vezi, atinge-o accidental pe coridor, dupa care zambeste din nou... Dupa cateva faze de genul asta va fi interesata de tine, va fi cel putin curioasa. Pe urma poti sa incepi prin a o intreba cum se numeste, ii ceri facebook-ul si de aici totul e foarte simplu. Trebuie sa fii cat mai politicos, educat, cu bun simt, sa te diferentiezi de restul baietilor. Foloseste cat mai des 'te rog', 'multumesc', 'imi dai voie', 'as putea sa...' etc.
Crede-ma, fetele sunt topite dupa baietii politicosi.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu o cunosti, dar o placi si ai aceleasi pretentii de la ea! Te-ai gandit cumva care ar fi motivele pentru care ea ar accepta sa fie cu tine? Invit-o la tine de Revelion!

| Chiriac_Ionel_1972 a răspuns:

Fa-i complimente si mici surprize cam ca la in pui mei liceenii vezi mai multe acolo