| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu stiu ce-i cu prietenul meu... Deci aseara i-am dat sms pe la 23:30 sa-l intreb ce face. Nu mi-a raspuns. Am adormit si eu si imi da sms la 1 fara vreo 20(sunt obisnuita ca mai sta noaptea pe afara rolling eyes ) ca ce fac. Dormeam, dar m-am trezit si am zis sa-i raspund. M-a sunat apoi si i-am raspuns asa somnoroasa si el mi-a zis,, Ce faci iuby?" si i-am zis ca dormeam si face la mine ca ce vb asa cu el? ca asa vb el cu mine? Pana la urma m-a pus sa reluam discutia si sa-l intreb si eu frumos ce faci iuby laughing.

Apoi am mai vorbit putin si mi-a zis ca vrea sa ne vedem. I-am zis ca nu am cum, ca sunt singura acasa si am putina treaba. Plus ca ma cam certasem cu ai mei seara ca uitasem sa mai vin acasa laughing (adica am stat pe la el pe acasa cateva ore si la ai mei nu le-a prea convenit, desi nu am facut prostii prea mari). S-a tinut de mine asa vreo 10 minute ca ce nu pot sa termin si eu treaba mai devreme sa vin sa ne vedem? Ca nu vreau cica, nu ca nu pot. Pana la urma mi-a zis ca bine, ca el nu mai zice nimic. L-am intrebat daca s-a suparat, dar mi-a raspuns ca nu. Apoi toata seara m-a lasat pe mine sa povestesc in telefon(am vorbit inca vreo 30 de minute). M-am enervat ca zicea numai asa e si aham si i-am zis ca sa vorbim a doua zi ca sunt obosita si eu. A zis ok.

Dimineata i-am dat eu sms neata cand m-am trezit. Apoi pe la vreo 13:00 m-a sunat ca cica s-a uitat si a vazut ca mai are minute si trebuie sa le vorbim. I-am zis ca stau pe mess(el nu are net) si a zis,, aha". Am mai vorbit putin, m-a intrebat daca vin in oras si i-am zis ca nu pot. Apoi a zis ca are treaba si ca ma suna el mai incolo. Evident ca nu ma mai sunat x(

I-am dat si acum vreo jumatate de ora mesaj sa-l intreb c fc, dar inca nu mi-a raspuns. Credeti ca s-a suparat ca nu am vrut sa vin sa ne vedem? Si daca da, cum il impac? Ca sincer m-am cam saturat de toanele lui. Cand e cu prietenii nu prea imi raspunde la mesaje si daca il sun imi raspunde si vorbim vreo 2 minute si zice sa-l sun mai tarziu. Deci chiar ma enerveaza x(

Suntem de o luna jumate impreuna, are 20 de ani si eu 16.

Răspuns Câştigător
| thereforyou a răspuns:

Vaai cata prostie in raspunsurile de mai sus. De ex " Deci, desparte-te de el elegant si rapid". Ce drac' de sfat e asta?! Mai bine vorbeste cu el deschis si vedeti cum sta treaba, nu te lua dupa toti copiii care habar nu au ce e cu ei.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sunteti abia la inceput, dar nu e devreme incat sa nu ii spui ce te deranjeaza!

Vorbeste cu el!

| lyrics a răspuns:

hee hee
astea sunt copilarii ce faci tu.
dar nici el nu e mai prejos.
fii sigura ca s-a suparat, si explica-i frumos.
ca atunci dormeai, si erai somnoroasa

| SperanteSpulberate a răspuns:

Pai, nu il prea intereseaza ca tu cum esti, deoarece e incapatanat si el vrea sa vorbiti chiar daca tu esti pe obosita, si vad ca nu te intelege, asa fac doar copiii mici, care nu stiu ce e bine si ce e rau, daca nu poti nu poti, si gata, el cand nu poate nici el nu vine, sau da? Nu cred ca el are intotdeauna timp, adica nici nu are timp sa iti raspunda la sms cand e cu prieteni lui, poate ii e rusine de tine, cine stie ce are in cap, deoarece sti ce au in cap baieti sa iti spun direct ' o *** si merg mai departe'. Si spune-i ce te enerveaza la el, spune-i ca nu iti place cum se comporta, si daca nici dupa discutia asta nu intelege, atunci spune-i Adio! Si nu te lasa vrajita! Sper ca te-am ajutat!
Bafta si Craciun Fericit!

| claus a răspuns:

Deci, desparte-te de el elegant si rapid. pierzi vremea cu el. e mai mare si te foloseste cand are chef. ca tu nu ai de unde sa stii cu cate mai umbla el. nu prea aveti incredere unu in altu si ai doar 16. deci, da-i flit.

| adelle23 a răspuns:

Da, asa am patit-o si eu. Eu 16, el 21 hehe big grin. dar nu eram impreuna de mult, cam de 1 saptamana, asa ca nu am suferit prea mult dupa el. Am hotarat sa il las, ca acela care te iubeste te si intelege big grin si am facut o alegere buna. Vezi ce faci :*

| bsorynovidiu a răspuns:

E batut in cap tipu, cauta altu' cu creier.

| ŁοłłϊÞοÞ a răspuns:

Din cate ai povestit tu, am dedus ca nu te iubeste. Eventual ii place de tine. il atragi fizic. dar daca te-ar fi iubit, te-ar fi inteles si nu s-ar fi suparat pe tine (e evident ca l-a deranjat ca nu ai iesit cu el, desi nu ti-a spus asta) nu stiu... asta e parerea mea. Mai bine ii dai verde pentru ca nu te merita straight face Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare si majoritatea prietenelor carora le ceream sfatul imi ziceau sa ma desp de respectivul baiat si mie imi era f greu sa fac asta pentru ca tineam f mult la el. acelasi lucru ti-l zic si eu acum. Asta ar fi o varianta

A doua... poate era doar intr-o dispozitie proasta oh go on

Sincer, as ramane tot la prima big grin
Sper ca te-am ajutat intr-un fel

Bafta! happy

| Abcfunny a răspuns:

Eee... tu 16 si el 20 happy, baietii de 20 de ani gandesca diferit fata de unu de 16.
Asa ca spune-i ADIO!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea... daca te iubeste cu adevarat va intelege ca ai avut in momentul de fata probleme si ca din cauza aceea nu te-ai putut vedea cu el, nu ca nu ti-ai fi dorit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija pentru ca tu esti prea mica si mai ai multe de invatat.Si eu am trecut prin asa ceva cu iubitul meu dar eu am stiut sa pun piciorul in prag inainte sa fac prostia sa fiu a lui si sa stii ca a mers si in ziua de azi suntem in preuna, am plecat pe 5 ani si ne dorim sa avem un bebe si sa ne luam.Sarbatori Fericite.

| teleport50 a răspuns:

Fata scuze cati zic asta dar chiar nu mai are rost sa mai stai cu el desparte-te acum ca nu sunteti de mult impreuna si nu suferi multwinkinglasa-l cu treaba lui si u cu a ta crede-ma e cel mai bine asawinkingsau vb cu el si explic-i cum sta treaba si ce-ti convine tie la el si ce nu