| kevinnn19 a întrebat:

nu stiu ce sa fac cum sa ma schimb in legatura cu relatiile,ma atasez mult prea repede de o persoana, iubesc prea repede si apoi sufar prea mult.Cred ca fetele isi dau seama de asta si apoi fac ce vor ele stiind ca eu le iubesc si o sa fiu de acord cu ce zic sau cu fac.Cred ca o iau mult prea personal, vreau sa stau cu iubita cat de mult timp posibil(poate si desi nu am avut prea multe iubite si am 20 de ani,am fost si sunt destul de timid),iar daca intr-o seara nu-mi raspunde de exemplu deloc la sms-uri eu incep sa cred ca am gresit ceva si ma tot gandesc oare de ce nu raspunde, ma gandesc la ea mai tot timpul.Ce sfaturi aveti pentru mine? multumesc anticipat

13 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Iti faci rost de o pereche de bile. Vorbesc cat se poate de serios. Te comporti mai rau ca o fata, iar pe ele nu le atrage deloc chestia asta.

Pro Tip: Incearca sa nu iei sfaturi de la fete, nu au sa te ajute deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ne-am mai intalnit laughing

Pai, gandeste-te in primul rand ca nu esti singurul in situatia asta, pentru ca si eu aici prezenta sunt cam ca tine. Cred ca e dificil, dar gandeste-te ca poate nu esti tu cauza. Poate are alte probleme. Si da, o iei mult prea personal. Invata din greselile din trecut si incearca sa schimbi ceva. Nu te mai lasa asa usor atras de persoane ca mai apoi sa te distruga. Fii mai selectiv atat in privinta prietenilor cat si al prietenelor ( sunt tipuri si tipuri de fete ). Si legat de sms-uri, odata ce tu ai avut initiativa asta e tot ce conteaza. Cand ii va trece, te va suna ea inapoi; daca nu incearca si urmatoarea zi.

| kevinnn19 explică (pentru anonim_4396):

Pai da dar chestia e ca tot ma gândesc la ea si da m-ai ajutat si cu o alta întrebare, cum am putea sa vb altfel, adica cu tine gen mess sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosesc messenger-ul. Dar, putem vorbi aici prin mesaje ( private )winking

| kevinnn19 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea stiu cum ca nu sunt foarte familiarizat cu site-ul, trebuie ceva cerere de prietenie sau ceva de genu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, imi trimiti o cerere si trebuie sa scrie undeva pe profilul meu '' trimite un mesaj ''. Nici eu nu am mai intrat de ceva vreme asa ca.

| AlexandraCris a răspuns:

Exact aşa sunt şi eu.
Ăsta e felul tău de a fi: te îndrăgosteşti şi te ataşezi de anumite persoane mult prea repede.
Vorba aia "Ne naştem, creştem, ne îndrăgostim şi ne ducem dq"
Pentru că sunt multe persoane care profită de naivitatea şi dragostea noastră. De aceea e bine să fim precauţi încă de la început. La început fi şi tu mai rece cu ea, nu pune chiar atât de mult suflet până nu îţi dai seama că merită. Când nu îţi răspunde la sms-uri găseşte-ţi o ocupaţie. Vorbeşte la telefon cu alţi prieteni. Fă ce şti tu că ţi-ar distrage atenţia.

| kevinnn19 explică (pentru AlexandraCris):

E foarte corect ce spui, dar e destul de greu de pus in aplicare as mai vrea sa vorbim daca vrei si u

| AlexandraCris a răspuns (pentru kevinnn19):

Ok. Vorbim în privat tongue

| sirD a răspuns:

Sunt siteuri de profil si citeste despre seductie in general
te vei linisti dupa aia

| nic3rr a răspuns:

Ramai asa, nu cred ca trebuie sa schimbi ceva la tine. Macar pui suflet

| Albãstriţaxx a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Eu sunt fată și sunt în aceiași situație