| Nikolas28 a întrebat:

O prietena de-a mea a avut contact sexual acum 2 saptamani si este stresata din cauza ca azi trebuia sa-i vina menstruatia si nu i-a venit.Problema e ca prima data a facut sex protejat, dar dupa ce s-a terminat primul contact sexual el si-a scos prezervativul si la aruncat. Dar imediat dupa aceea a mai avut alt contact sexual si a fost fara...sad Dupa vreo 2 zile ia aparut 2 picaturi de sange pe chilot si un lichid de culoare maronie.Intrebare mea este:A ramas insarcinata? astpet please cat mai multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Aimee_7045 a răspuns:

Nu cumva tu ai fost acel prieten?hee hee (era doar o presupunere nu un acuz)
Din pacate si din nefericire pentru ea, ORICAT DE VIRGINA si de prima noapte ar fi fost pentru ea, nu e imposibil sa ramana cu un bebe in burtica.
Lucrurile stau chiar mai rau in sensul in care ea nu s-a interesat chiar deloc ar fi fost mult mai bine sa o faca prima data "liber" (cu toate ca nu chiar corect) iar baiatul sa-si dea drumul afara iar dupa sa foloseasca un prezervativ. In 1 rand ar fi fost si ea dezvirginata (chiar daca suna mai urat) de un pe*** iar nu de un cauciuc si riscul e destul de mic de a ramane insarcinata inainte de ejaculare (mai rar exista un lichid preejaculator) dar dupa ce si-a dat drumul baiatul timp de 12 ore de la acel contact mai post exista posteejaculari incarcate tot cu spermatozoizi, asa ca a 2-a, a3-a oara cand o face e deja obligatoriu ca baiatul sa foloseasca un prezervativ.
Si apoi mai vine ceaallta problema:-s
Niciodata aceasta metoda nu protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala,,, asa ca mare grija.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este destul de posibil sa fie insarcinata. Contactul sexual a fost neprotejat, a fost in perioada de maxima fertilitate si pare sa fii avut si o sangerare de implantare a sarcinii (desi cam devreme, la doar doua zile de la contact, ar fi trebuit sa apara la vreo saptamana).
Oricum, intarzierea e inca mica si nici test de sarcina nu are rost sa faca inca. Trebuie sa mai astepte cam o saptamana. Daca azi trebuia sa-i vina menstra, primul test de sarcina concludent va putea fi facut abia lunea viitoare (pe 6 decembrie), folosind prima urina de dimineata. Intre timp, sa nu se mai streseze fiindca daca este insarcinata, stresul ii face rau bebelusului.

| TąNyą a răspuns:

Da a rămas picăturile acela erau pentru că s-a instalat sarcina. cel mai bine ar fi să facă un test de sarcină pentru a fi sigură şi o vizită la ginecolog.

p. S - foarte posibil să fie.

TaNya.

| ElenaMaria a răspuns:

Nikolas sanse are.Si chiar apare cateva scurgeri de sange cand se lipeste fatul de placenta.Roag-o sa faca un test de sarcina dupa 21 de zile de la contact daca iese negativ sa il repete dupa 48 de ore. Testele sa fie din urina de dimineata. Daca nu apare menstra sa se duca la ginecolog pentru un raspuns final daca este sau nu gravida.
Sper sa fie ce isi doreste!

| deeadidy a răspuns:

Buna. O femeie ca sa ramana insarcinata in primul rand trebuie sa fie la ovulatie, lucru pe care numai ea il stie, daca are menstruatia regulata. Daca era la ovulatie poate sa ramana insarcinata chiar daca prima oara a folosit prezervativ si al doilea numar fara, deoarece chiar daca a fost la toaleta si s-a spalat este posibil sa fii ramas un spermatozoid pe traseu.Si cum spui tu cu doua picaturi de sange dupa 2 zile de la contact nu stiu daca are vreo legatura.Este adevarat ca sunt femei care sunt insemnate dar eu stiu ca le inseamna la o luna de sarcina. Mie asa mi s-a intamplat, ma insemnat dar aveam o luna deja. Cel mai bine ca sa scape de indoieli sa isi cumpere un test de sarcina. O sarcina iese la test dupa 10 zile de la contact.