| Anonim0060 a întrebat:

O sa va rog de la inceput sa nu jigniti. Aseara eu si iubitul meu ne-am mangaiat zonele intime el nu a terminat. Dar a dat acel lichid preejaculator si s-a atins cu mana de el apoi a bagat degetul in vaginul meu...nu imediat. Este posibiliatea de a ramane insarcinata? ..Va rog sa nu jigniti..sunt foarte speriata si tin sa mentionez ca sunt virgina. Dau funda, multumesc

Răspuns Câştigător
| LupuMia a răspuns:

Stai linistita, sunt sanse foarte mici ca o fata sa ramana insarcinata din lichidul preejaculator, si daca spui ca nu a facut asta imediat daca ar fi existat spermatozoizi in acel lichid acestia nu traiesc in afara vaginului mai mult de cateva minute... deci stai linistita e totul ok.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ar fi absurd sa ramai gravida pentru ca asa te-a "asigurat" cineva! Cel mai bine e sa te duci imediat la medic, la o camera de garda, la un spital ginecologi si vei fi consultata si indrumata cel mai sigur!
Riscul exista! Dar ce jocuri prostesti puteti face?!
Adica el in primul rand! Putea face ce a facut la preludiu, nu dupa ce s-a atins cu lichidul!
Insul are o pasarica dusa rau!

https://www.mayoclinic.org/......q-20058518

| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum am specificat cu fiecare ocazie, trebuie sa se inteleaga ca lichidul preerjaculator NU poate avea in continutul sau nici macar urme de spermatozoizi, fiindca glandele bulbouretrale care produc lichidul preejaculator, sunt situate la o distanta apreciabila de cele 2 testicule, care sunt singurele glande din organismul masculin care produc spermatozoizi. De asemenea numai dupa deversarea lichidului preejaculator in uretra, numai acolo se pot intalni si eventual si contamina cele 2 lichide prin amestecarea lor. Pentru a fi corect informata trebuie sa stii in mod foarte precis/sigur ca nici virginitatea ta si nici existenta unui himen intact/intreg, NU reprezinta un obstacol care sa fie in masura sa poata impiedica patrunderea in vagin a spermei, deci si a spermatozoizilor la o adica. Sanatate!

| OrfanGang a răspuns:

Nu, nu ramai.