| anonim008 a întrebat:

Buna TPU:* poate ma ajutati si pe mine cu cevabig grin mi-am inceput viata sexuala de vreo cateva luni si nu mi-a curs sange nicioada [nici macar prima data] de multe ori ma doare si acum, dupa atata timp, mai ales cand se intampla cu prezervativthinking nu inteleg ce se intamplasad mersi mult:!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare, fara ca asta sa aiba vreo semnificatie. Durerile actuale se datoreaza cel mai probabil unei infectii genitale. E cazul sa te vada un ginecolog, de preferat acelasi care te-a consultat dupa inceperea vietii sexuale.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E vorba de faptul ca tu,banuiesc,stai foarte stresata in timpul actului,nu te relaxezi si astfel ca nu te umezesti de-ajuns.

Iti recomand un preludiu mai lung, chiar fara finalizarea actului in sine (petting) si, desigur, superrecomandatul consult ginecologic.

Iubeste-l fara retineri!winking

| Foca a răspuns:

Buna. Te doare deoarece nu esti excitata pre bine, si asta ewinking. Punel sa iti dea niste li.i si o sa vezi ca o sa fie altcevawinking
Succes.
Ciao:p

| Allexaandraa a răspuns:

Te doare pentru ca trece prea repede la fapte, el uita si de preludiu si de tot, si ca sa se simta el bine uita de tine...Si daca nu a curs sange se poate sa ai himenul elasticthinking ca asa am poatit si eu...

| ringo a răspuns:

Din cate stiu eu asta se numeste himen elastic si e ok. Sau din cate am auzit, poti sa-ti pierzi virginitatea fara sa stii daca practici anumite sporturi, gen echitatie si de astea, care exercita presiune asupra zonei genitale; asta nu stiu daca e adevarat.In fine, foloseste un lubrifiant si treaba o sa mearga ''ca unsa'', la propriu.Mai ales daca folositi prezervativ, ceea ce e foarte bine. Succes!