| Titii a întrebat:

Buna TPU:*! povestea mea este urmatoarea: Imi place un baiat. Nu nu imi place, il iubesc enooorm. e un fost prieten. si acum vorbesc cu el non stop si ne intelegem perfect si tot imi spune ca ma iubeste si mi-a promis ca atunci, cand va intra in clasa a 9a [este in a8a si in 2 luni trece] vom fi impreuna si nimic nu o sa ne desparta. vrea sa scape de colegii lui actuali. un prieten mi. a spus ca daca depinde de colegii lui inseamna ca nu ma iubeste. dar se vede pe el cand imi spune te iubesc vad ca e adevarat. el acum are o prietena si imi tot spune sa imi traiesc viata pana ne impacam. dar nu pot si nu stiu ce sa fac sa imi dau seama daca chiar ne vom impaca vara asta.sad nu vreau sa raman suferind cand imi va spiune ca a glumit. va rog sa ma ajutati. va multumesc mult:*dau vot la toti care raspund si funda la cel mai bun. mercii mult:*

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un om nu ar proceda asa daca te-ar iubi ar fi cu tine chiar acum deci e mistocareala de la el.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Uite. promisiunile dau sperante, dar tot ele de multe ori fura orice speranta. daca e sa va impacati el de ce mai sta cu acea fata?! daca te iubeste atat de mult cum are puterea sa ti-o spuna dar sa nu tio demonstreze? cum poate trece pe langa tine si sa nu vrea sa fie mereu cu tine? daca va fi la liceu ce se va schimba? va avea alti colegi?! da dar poate or sa fie mai rau ca actualii! cred ca adevaratul motiv pentru care amana el impacarea este in spatele celor pe care ti le-a spus tie.

| Ionica9119 a răspuns:

Fa ce ti'a spus: traieste'ti viata. Nu sta dupa un baiat. Nu se stie ce va fi peste 2 luni. Si...esti tu asa sigura ca nu ii spune si prietenei lui de acum ca o iubeste? Chiar ai asa mare incredere in el? Crede'ma ca baietii pot mintii foarte frumos cand vor.
Gandeste'te bine.

| praluca a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar prietenul tau are dreptate. Daca te-ar fi iubit nimic nu l-ar fi putut impiedica sa fiti impreuna in orice moment. Deschide ochii, doar se joaca cu tine.

| SyMoNyKa_7276 a răspuns:

Uite si eu am avut aproape aceeasi situatie ca tine mi-a spus ca o sa ne impacam cand va veni vara si ca ma iubeste enorm etc.Eu l-am ascultat si am asteptat ca idioata.si ce sa iti spun ca in vacanta l-am vazut ca a trecut pe langa mine cu o fata de mana, m-a salutat, mi-a spus cum ma simt daca sun fericita etc.eu zambind ia-m spus ca sunt si m-a pupat pe obraz si a plecat.De atunci mi-am dat seama sa nu mai cred in vorbele unor mitocani.Deci revenind la povestea ta,nu astepta dupa el, si spune-i daca te iubeste cu adevarat de ce sa nu va impacati acum sa se desparta de prietena lui frumos si sa ramana cu tine daca zice ca nu poate.Ii spui bine, dar sa stii ca la mine nu o sa mai vi si sa vezi ca mai bine e asa.O sa-ti gasesti alesul si o sa fi de o mie de ori mai fericita si o sa te iubeasca si tu la fel pe el.

Succes.sa'mi dai msj sa'mi spui cum a mers asa e cel mai bine

| elyteiubeste a răspuns:

Pai...nu trebuie sa traiesti in aceste 2 luni cu spaima ca''daca nu ne vom impaca".
traieste fiecare moment intens si daca te iubeste cu adevarat va lasa totul in urma pentru a va impaca.
parerea mea e ca ar trebui sa se desparta de iubita lui cat mai devreme pentru a fi impreuna.
multa bafta! sper ca te-am ajutat.vot sau funda? mersi:*

| Titii explică:

Multumesc pentru raspunsuri la toti:* am sa urmez toate sfaturile voastre. nu stiti vreo melodie care sa semene cu situatia mea?