| anonim_4396 a întrebat:

..prietena mea are 18 ani iar eu 19, am avut cu ea relatii o luna si ceva in urma..in acest timp am avut 5 contacte...dar ea de fiecare data simte durere si durere, usturime..acum a mers la medic si a zis ca nu e rupt himenul si sa mai incercam,cit mai poate dura asta? ce asa de greu se rupe? inteleg ca e elastic,dar ce trebuie fetelor sa fac eu? poate ceva eu nu fac corect. ajutati-ma cu un sfat, asta se adreseaza la fete care stiu asa problema!

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tu esti problema, nu o satisfaci si din cauza asta e incordata, de aici rezulta durere, incearca un preludiu mai lung astfel incat ea sa fie super relaxata

| LaLaura a răspuns:

Buna. Foloseste un lubrefiant pe baza de apa ( usturimea nu o sa mai existe, la fel si durerea).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată :)

Dacă tot a fost la ginecolog, de ce NU a optat pentru deflorarea chirurgicală/himenotomie?

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......stul-fara/

Costă între 300-500 lei, în funcţie de cabinet...
http://libertymedicalcenter.ro/ginecologie/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Toata toamna te-ai chinuit si inca nu ai reusit? Din istoricul tau, asta reiese. In acest caz este recomandat sa faceti o pauza.

| SkyPilot a răspuns:

Fa cum faci sa o relaxezi. Da-i un pahar de sampanie. Fa-i un cunnilingus inainte.
Pune-o pe ea deasupra, uneori merge mai bine.
Incercati sa o faceti mai des pana o rezolvati.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Incearca niste idei din ce am raspuns la aceasta intrebare:
http://www.tpu.ro/......ganizez-o/
Plus ai putea incerca un masaj relaxant inainte.

| Alcyon a răspuns:

Asa e la inceput. La unele merge mai usor, altele se chinuie mai mult. Incercati pana va iese figura. Azi putin, maine putin... Oricum, in primele luni nu se prea poate vorbi de act sexual normal. Cu o proaspat dezvirginata, n-ai sanse sa faci pozitiile si nazbatiile pe care le vezi prin filme porno.

offtopic: nu-l asculta pe userul de mai sus; pozitiile descrise de el sunt cele mai proaste pentru o dezvirginare. Cele mai bune pozitii sunt femeia deasupra si misionarul.

| grab a răspuns:

Incearca toate pozitiile posibile in afara de misionar: craci-umeri, capra, roaba, din picioare si penetreaza adanc cu insistenta.

| HeadShoot32 a răspuns:

Incearca sa fii si tu mai. Bagacios, daca intelegi. Mai usor dar bagacios. Si incearca cu un lubrifiant, sigur o sa ajute.