| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :* Prietenul meu imi tot propune sa facem sex, problema.(nu stiu daca e o problema) e ca eu sunt virgina. Si mai e ceva am doar 15 ani iar el are 14 ani si, inca nu sunt prea sigura daca vreau asta, daca nu eram virgina atunci nu as fi vazut vreo problema. Totusi fara sa ma certati, am nevoie de sfaturiwinking

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Draga mea.
Nu lua sexul ca pe un examen/nici ca pe o joaca si nici competitie nu este
Ai doar 15 ani, chiar crezi ca acel prieten de 14 stie ce vrea? vrea doar sa bifeze si sa aiba cu ce se lauda.
Asteapta sa mai cresti, sa ai idee ce inseamna sexul, si apoi sa poti lua hotarari singura fara sa iti pese de ceilalti.
Cu cat mai tarziu, cu atat mai bine.
Stai linistita ca nu pierzi nimic daca il refuzi, dar daca vei ceda presiunilor, iti vei pierde darul cel mai frumos si pur al unei fete de 15 anisori.
Gandeste precum croitorul, masoara de 10 ori si taie o singura data
Sarbatori fericitehappy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai mai intrebat asta odata, ti-am spus spune-i ca nu esti pregatita ca sa nusi mai piarda timpul cu tine trebuie sa fie fraier sa stea 3 ani dupa tine pana esti pregatita...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii zici nu clar si ii dai si o palma ca merita la varsta lui

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar TREBUI să mai AŞTEPŢI vreo 3 ani :)

Dacă îţi începi acum viaţa sexuală, evident că RISCURILE sunt mult mai MARI!

Principala cauză a CANCERULUI de col uterin este "debutul precoce al vieții sexuale" - vezi detalii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer_de_col_uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/......evreme_750

http://www.csid.ro/health/cancerul-de-col-uterin-2780272/

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

Viaţa sexuală TREBUIE începută DUPĂ 18 anişori!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/Li9mhMX.jpg

| corbulalbrosu a răspuns:

Vad ca ai revenit cu intrebarea si cu o precizare in plus.Ti-am raspuns mai inainte dar atunci n-am stiut cat este de ""barbat ""pretendentul.Cu atat mai mult sfatul meu este sa asteptati amandoi inca cativa ani.

| neutrino a răspuns:

Mai asteapta si tu pana cand vei fi sigura ca vrei sa devii femeie: iar atunci cand ai rezolvat acest lucru, cautati un barbatel adevarat, nu un copil care nu stie cu ce se "mananca" sexul.

| LexuDeea a răspuns (pentru neutrino):

Stie foarte bine cu ce se "mananca" sexul

| Emilian65 a răspuns:

Mai copii, la 14 si 15 ani vreti sa faceti sex? Tu, ca fata poti sa amani producerea actului sexual, mai ales ca spui ca esti virgina si nepregatita. Spune-i ca daca te iubeste, sa te astepte pana pe la 18 ani cand vei fi pregatita pentru sex.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai copii voi credeti ca sexul este o competie care o face mai devreme?
Sfaturi?
Mai astepta cel putin 2 ani jumatate.Dar s-a dovedit ca nici atunci tanarul nu este pregatit.
Ca tema de, lucru ' documentativa ' despre ce insemna protectie
Ai aici un material foarte bine documentat
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

| minrest a răspuns:

Pai el de ce n-ar vrea? Ce il costa pe el? E distractie si placere pentru un barbat, si asta pentru ca toate costurile sunt la femeie. O parte din urmari vor fi: 1.Incep problemele specic feminine, daca am luat o boala, daca am ramas gravida, daca ma lasa, etc.2.De acum, nu o sa mai fiti egali, tu vei fi investit mult in relatie, el nimic in plus. O sa isi ia nasul la purtare, chiar sa te ameninte cu despartirea. Daca va despartiti, el oricu si-a facut suma.3. O sa incepi sa minti parintii, sa stai cu frica de consult de cate ori simti o jena, raceala sau probleme menstruale. Si oricum parintii afla pana la urma. Mai sunt multe, dar am explicat la multe si cu rezultate slabe. Succes.

| Alcyon a răspuns:

Amandoi sunteti mult prea mici pentru astfel de activitati. Cred c-am vazut n topicuri de genul: ajutor, cred c-am ramas gravida. Vrei sa fii si tu una dintre acele mame minore care apar pe la stiri? La 14 ani, baiatul ala e prea iresponsabil ca sa ia in serios riscurile unei relatii sexuale. Voi aveti impresia ca sexul e o joaca? Nu este deloc asa. In adolescenta se fac cele mai mari prostii, din cauza lipsei de experienta si a teribilismului specific varstei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se pare ciudat cumva ca la varsta de 15 ani sa fi virgina? Nu vrei sa faci asta si nici nu trebuie s-o faci.Nu e ceva normal chiar daca pare.Mai ales ca e mai mic ca tine.Dar nu conteaza, la varsta ta ar trebui sa te intereseze altceva.Majoritatea baietilor stau cu fetele doar pentru sex si nu vreau sa fi dezamagita dupa.

| MidnightR a răspuns:

Pentru o relatie strict bazata pe sex, exact cam ceea ce cred ca vrea de la tine, sa se duce pe centura la curve.

| Black1800 a răspuns:

Uite, iti voi spune ceva, virginitatea ta este prea importanta sa i-o daruiesti unuia de 14, care tot ce vrea este sex. Ascultama, pentru ca nu vorbesc degeaba. Daca te culci acum cu el si te va parasi, te vei simti oribil si vei constientiza ce greseala enorma ai facut. Eu cred ca daca tot vrei sa faci asta macar ar trebui sa profiti cu ceva si sa te simti bine facand-o, dar tu cum (banuiesc) nu esti inca pregatita, vei avea o stare ciudata si neplacuta. Tu faci cum vreiwinking Oricum, sper ca te-am ajutat happy