| 10kty93beautiful a întrebat:

rog seriozitate si cat mai multe pareri happy
Am o relatie cu un baiat de 1 an si ceva,la inceput se comporta foarte frumos, ne vedeam seara de seara, tin sa mentionez ca el are 24 si eu 17, el lucreaza,si atunci nu imi spunea ca e obosit si ca nu mai poate,era cel mai bun om posibil,ne intelegeam super si atunci eram convinsa ca el imi este alesul,dar dupa revelion,totul s-a cam schimbat,adica acum nu mai e atent asa cu mine,imi spune mereu ca el munceste si ca e obosit, ne vedem la sfarit de saptamana, uneori ne mai certam si poate trec 2 saptamani si nu ne vedem, iar atunci cand trecea 2 zile,zicea ca nu mai poate de dorul meu,inainte ma suna adesea,acum daca il sun se ia de mine ca cica are treaba,si devine din ce in ce mai orgolios,i-am cerut husa la telefon,asa ca fapt divers sa vad ce zice si el s-a enervat si mi-a zis sa imi cumpar,si multe altele,iar din cauzele astea m-am racit si nu mai am chef sa fac dragoste cu el,iar el se supara din asta si nu intelege ce am,nu cred ca ma inseala,dar nu inteleg motivul pentru care se comporta asa si a devenit asa arogant,sad i am zis de foarte multe ori ca il vreau pe vechiul el,iar el a zis ca ce" vechiul prost",el are un frate si ce zice fracsu e litera de lege,eu nu mai stiu ce sa mai fac si sa mai zic, acum ne-am certat de vineri seara si nu am mai vorbit, voi ce credeti? sincer sad

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da da-l naiba de ce mai stai cu el? E un prost si te tine efectiv sa aiba unde sa-si ingroape prietenul sa zic asa.

| WaterDrop a răspuns:

Probabil este la ciclu, daca esti tu sigura ca nu are pe altcineva. Poate il mai influenteaza negativ si fratele. Poarta o discutie cu el, intreaba`l ce`si doreste de la viata, apoi te ridici si pleci. Daca deja suferi de la varsta asta, nu te vad bine in viitor.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa il intrebi daca mai are sentimente pentru tine, la felul cum se comporta pare ca dragostea dintre voi s-a dus si te tine doar pentru sex. Tu il intelegi pe el ca lucreaza si e obosit dar el nu pe tine si se comporta urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci.Nu confunda aroganta cunesimtirea/indiferenta/irascibilitatea.Nu e rau sa fie arogant))Spune-i clar:ori se schimba, redevine "vechiul el", ori n-are decat sa-si gaseasca pe alta.Tu nu ai de ce sa-i suporti ifosele.

| BogdanBz a răspuns:

Faptul ca isi cauta mereu scuze si motive sa nu va vedeti, ar trebui sa iti dea clar de gandit ca are pe alta. oricat de oboist ai fi, daca tii la o relatie si la o femeie, iti faci timp macar o data la 2-3 zile. parerea mea e sa fii fata desteapta si sa pui punct. baieti sunt destui pe lumea astawinking

| Yon1470 a răspuns:

Cam mare diferenta de varsta dintre voi, nici macar nu esti majora!

| NRazvan a răspuns:

Fa-ti un iubit mai tanar. Omu asta la 24 de ani merge din floare-n floare pana o gaseste pe cea potrivita, omu poate cauta sa se insoare. Bine inteles ca apar influente din exterior, vorbe grele "Ce faci ba pedofilule; Cum e ma cuminore; O sa-ti arunc tigari printre gratii cu tubermanu ba; Sa ai grijasa nu scapi sapunul pe jos; sentinta e mai mare decat ea etc etc"

| 10kty93beautiful explică:

Si el tot mereu are impresia ca eu il insel, si cred, ca ii este teama ca il mananc de bani. ceea ce nu este adevarat, el nu a avut niciodata o relatie mai serioasa, eu am fost cea mai luna relatie a lui...nu are experienta de relatii cum s-ar zice.