| anonim_4396 a întrebat:

TPU!:-) sa va povestesc:Sunt cu un baiat de 3 luni, varsta mea e de 11 a lui de 12.Suntem la aceias scoala, in aceias clasa.(trecem 6 B)
Eu il plac, el ma place. Dar nu prea ne intalnim noi...stam fiecare intr-o localitate.Eu in Vames el in Piscu. Dar la scoala nu facem prea nimic dragut, ce nu de imbratisari...nu prea facem.As vrea sa incerc.
Imi spuneti cum sa ma placa mai mult si sa vrea sa facem chesti romantice?
Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| anamaria_6094 a răspuns:

Nu cred ca esti prea mik... dragostea nu are varsta. Daca te place cu adevarat o sa fac el primul pas,dar te sfatuiesc,decat sa astepti si sa te intrebi de fiecare data,la fiecare ora,de ce nu vrea sa fac ceva romantic, mai bine du-te tu la el si incearca sa il intrebi de ce nu vrea sa se intample ceva intre voi.Am trecut prin situatii asemanatoare, dar la un moment dat ma plictisisem sa tot astept, si chiar cand am implinit 3 luni l-am intrebat, iar el mi-a raspuns ca ii este oarecum rusine sa vina la mine sa ma ia in brate sau sa ma sarute de fata cu alti colegi sau prieteni. Poate ca asa este si la tine, poate ca ii este rusine sa iti arate ce simte de fata cu altii ...sau in cel mai rau caz, nu te mai place.Mult noroc in continuare si sper ca te-am ajutat!:*____Fundha?

9 răspunsuri:
| Capy a răspuns:

Paii thinking De ce esti cu el daca el nu prea te placestraight face?
Daca te placea si etc. Lucrurile ar fi venit de la sine, adica, te`ar fi luat el in brate si bla bla. Infine ai grija smug

| danacatalina a răspuns:

Eu la 11 ani nu stiam cei aia puta eu credeam ca si baietii au la fel ca fetelelaughing

| dianaandra1467 a răspuns:

Anamaria,i-a fost rusine si sa-mi spuna ca ma iubeste

| Soranaa a răspuns:

Nu cred ca esti prea mica pentru multi de la varsta de 11 ani au prieten.{ sora mea are 9 si are prieten marog asta nu cont}.Am trecut si eu prin asta crede-ma stati si voi dupa scoala 10 sau mai multe minute, vb deschis, cu sentimente si apoi totul o sa vina de la sine.Eu asa am facut cu prietenul mei si uite am 1 an de cand sunt cu el si ne intelegem foarte bine...{ si eu sunt B doar ca sunt 7 B tongue }

| apcouk a răspuns:

Ca sa te placa mai mult trebuie sa te duci sa-i arati profei de romana ce ai scris aici si sa-i dai doua palme spunandu-i ca la 11 ani esti semianalfabeta. El va aprecia curajul tau.

| Aandraadaa a răspuns:

Sunteti mici, aveti tot timpul din lume, asteapta sa mai cresteti un pic si dupa totul o sa vina de la sine! crede`ma

| Bulinutza_4794 a răspuns:

Pai in primul rand...nu vreau sa spun ca esti cam mica ca a fi ridicol.pentru ca si eu am avut iubit la varsta aia.cel mai bine e sa nu va vada colegii.sh dupa ore sa ramaneti aman2 sh...nah.faceti sh voi ce simtitilaughing funda?

| master123 a răspuns:

Copiilor! Aveti tot timpul din lume sa faceti ce vreti voi. Dar sa nu exagerati cu dragostea. Ca o sa aveti timp si pentru aia.

| DeeeaDee a răspuns:

Sall! eu cred ca nu esti mica si mie mi s-a intamplat l fel. si nu prea a mers dar am fost cu el si din cauza ca nea fost rusine sa recunoastem ca suntem impreuna sau sa ne imbratisam si alte chesti nu a mers. Si cand eram impreuna nu prea vorbeam si acum nu mai suntem impreuna dar sincera sa fiu spune-i si intreaba-l iar daca nu vrea sau ii ie rusine dragstea nu are scanteie dar eu acum sunt prietena cu el si vorbim mult mai mult ne intelegem mai bine si nu avem nici o presiune ca ce ar zice cineva.