| eusicumine98 a întrebat:

BUna TPU! Sa va zic o poveste. Eu am un vecin cu 2 ani mai mare ca mine (il numim Y), el are doi verisori: unul cu mult mai mare decat noi care nu conteaza si unul doar cu un an mai mare decat mine ( il numim X). Doar ca acesti verisori nu locuiesc in acelasi oras cu mine. Cand eram mici imi aduc aminte ca ne-am jucat impreuna o data sau de doua ori, dar nu prea mult. Dar sunt aproape sigura ca el nu a uitat de mine, adica de noi (cu sensul ca stie ca locuim acolo si ca suntem prieteni cu Y si nu a uitat ca atunci cand eram mici mai stateam si impreuna). Acum un an cand Y spunea ca trebuie sa vina verisorii lui in oras, asa cum vin in fiecare vara, aveam fluturasi in stomac >:". Si cand a venit in oras mi-a placut de X. Dar nu am facut nimic in legatura cu asta, nu am vorbit cu el, nu ii atrageam atentia, nimic. Apoi el a plecat, si am simtit un gol imens in mine si chiar daca sunt inca un copil de numai 14 ani, noaptea varasam cate o lacrima pentru el, pentru ca a plecat. Astfel a trebuit sa mai astept un an. Chiar daca ma prefaceam ca am trecut peste mai aveam si nopti si zile in care ma gandeam la el :X. Acum, in aceasta vara, va veni din nou aici si nu am de gand si pierd o saptamana intreaga si apoi sa mai astept un an.
Spuneti-mi ce ar trebui sa fac ca sa am tupeul de a vorbi cu el si ca sa ma observe. Verisorul lui, adica Y, stia atunci ca il plac si probabil stie si acum, si ma gandeam sa vorbesc cu el ca sa vorbeasca cu el. Dar la o adica, el care nici nu ma cunoaste cum ar putea sa ma simpatizeze?! Ce sa fac ca sa ma imprietenesc cu el si ce ati face voi in locul meu?

Dau funda si scuzati-mi va rog aceasta istorie si micile greseli pe care probabil le-am scris. Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot si multumesc de asemenea pentru sfat happy.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Brâncuşi a răspuns:

Mai...cerei nr si vorbeste mult cu el comunica, comunicarea este esentialul si pe langa asta du-te si petreceti timpul cu el...el nu are de unde sa stie.a stiut odata dar omul se mai schimba cateodata chiar si la 180, deci succesbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu daca as fi in locul tau m-as baga in seama cu X.Adica totusi cum ai spus si tuwinking nu vrei sa iti para iar rau ca a trecut saptamana si tu nu ai facut nimic happy.E simplu..il faci sa te simpatizeze si de obicei baietii simpatizeaza repede fetele.dar doar sa vorbesti cu el happy si de aici mai departe depinde si de el.