| AnonimusGate a întrebat:

Sunt cu o fata de 5 luni, eu am 17 ani jumate iar ea 16 si eu as dori sa imi incep viata sexuala ea nu doreste ea vrea sa fie virgina pana la casatorie, am facut se oral fara ejaculare dar mai mult nimic eu sunt primul baiat cu care a facut toate astea, ea e si mai pocaita de felul ei, nu vreau sa o oblig sa intretina relati sexuale cu mine dar sincer eu uite nu am de gand sa stau 4 ani pana vrea ea sa faca sex, ar trebui sa o las si sa imi vad de viata? Intr-un fel am o teama ca nu o sa mai am asa o fata de frumoasa si de iubitoare dar totusi vreau sa imi incep si viata sexuala... fara suparare dar vreau un sfat sa mai astept dupa ea sau sa ma despart?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Decizia asteptatului iti apartine in totalitate!
Daca tu crezi ca o iubesti atat de mult, cred ca merita sa o astepti pana va casatoriti si puteti sa o faceti imediat ce si ea face 18 ani, adica in maxim 2 ani, intre timp, masturbare sau sex cu alte fete dispuse.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-ai intrebat ce vei face si cum vei rezista fara sex daca casatoria se va tot amana si se va produce doar dupa niste mai multi ani? Mai sunt si alte fete, la fel de bune, frumoase si destepte si poate chiar mai iubitoare dar care mai au o calitate in plus, gandesc normal. Sa ai parte de mintea de pe urma. happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca asta vrei...

| Roxin a răspuns:

Salut!

Pare complicat dar având in vedere ca ai 17 ani, e normal sa vrei sex. Treaba cu iubitoare si bla bla.o sa întâlnești zeci de femei in viata asta. Decizia îți aparține. Eu zic sa îți trăiești tinerețea.

| AnonimusGate explică (pentru Roxin):

Nu stiu cum sa trec peste o despartire asemenea cum sa imi iau inimia in dinti si din cate stiu multi cauta o fata cuminte...

| Roxin a răspuns (pentru AnonimusGate):

Pur si simplu ii spui. E mai bine sa ii spui decât sa stai cu chestia asta înăuntru. Te minți pe tine, o minți si pe ea. Cuminți o sa mai găsești. Tot o sa va despărțiți din chestia asta fie ca e acum sau peste alte 5 luni. Plus ca o respecți si pe ea. Nu cred ca ar fi ok sa facă asta forțat. Sau, poți aștepta pana se decide, mai ales ca deja faceți niște chestiuțe acolo. Poate ca nuno sa mai dureze asa mult.

| AnonimusGate explică (pentru Roxin):

Oare o sa cedeze? sau o sa se tina de virginitate? stiu ca dupa ce o face prima data dupa nu mai i probelma o sa tot vrea si daca i la o betie sau ceva nu cred ca ar reprosa dar ea nu bea bla bla...Nu as vrea sa renunt am iesit zi de zi cu ea timp de 5 luni deci vorbesc serios cand spun ca am iesit in fiecare zi...

| Roxin a răspuns (pentru AnonimusGate):

Nu pot spune dacă o sa cedeze sau nu. Nu o cunosc personal. Poți încerca. E 50/50. Discuta cu ea serios. Explica-i ca iti dorești mult. Alta varianta nu vad

| AnonimusGate explică (pentru Roxin):

I-am spus si ea a spus ca pana la casatorie nu o face...

| ExprimareLibera a răspuns:

Așa ai impresia la început, ca nimeni nu va mai fi ca ea. Dacă vrei să îți fie bine, îmi asculți sfatul si cauți una mai deschisă la minte. Chiar dacă nu mă cunoști, nu am niciun motiv să te induc în eroare. Asculta-l si pe Roxin, ca stie ce vorbește.

| ExprimareLibera a răspuns:

Încă un exemplu prin care religia distruge vieți.

| ExprimareLibera a răspuns:

Ar fi si mai trist să tot amâne căsătoria (în caz de), după cum a zis Corbu, si sa îți mănânce zilele, să te lase fără sex.

| AnonimusGate explică (pentru ExprimareLibera):

Dar totusi e asa de important sexu?

| Roxin a răspuns (pentru AnonimusGate):

Din moment ce problema ta e legata de faptul ca ea nu vrea sa faca sex, inseamna ca pentru tine e important, nu? Amice, ai 17 ani. Fa chestiile astea acum, o sa ai timp si de insuratoare, stabilitate, copii, responsabilitati. Momentan, ai o tinerete de trait.