| anutsaa a întrebat:

Sunt din Bucureşti şi sunt clasa a8a. Aş vrea să urmez profilul filologie-intensiv engleză. Cei din Bucureşti, care dintre licee mi-l recomandaţi? Liceul Gheorghe Lazăr sau Grigore Moisil? Câteva informaţii despre fiecare, avantaje şi dezavantaje dacă se poate. Dau fundă! Scuzaţi categoria, e cea mai vizualiuată.

Răspuns Câştigător
| rap4us a răspuns:

Grigore Moisil... LOL! Acolo invat eu... E super. Dupa parerea mea este o scoala foarte buna si inca ceva. Va deveni Colegiul Teoretic Grigore Moisil. S-ar putea sa intre in top 5 pe Romania!
Dar va fi foarte greu sa intri. Vei primi un examen greu si chiar daca il vei trece va trebui sa spui ce medie ti-a iesit in clasele 5-8.
Deci va trebui sa ai note mai mari de 8. Oricum. eu iti doresc succes.