| adynutzzakiss02 a întrebat:

sunt fata, am sub 18 ani iar prietenul meu tot insista sa facem sex. sincer eu as vrea, in ultimul timp simt o senzatie ciudata acolo jos cand ne pupam mai mult. prietenul meu are peste 18 ani si mi-e frica sa nu ma ia prea tare, pentru ca eu nu am experienta deloc. mie in general imi plac baietii mai mari, dar m-am uitat pe internet la videouri sexi si majpritatea imi plac dar unele ma cam sperie sincer. de unde pot sa aflu mai multe inainte sa incerc?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu o sa ti-o traga ca in filmele porno pe care le vedeai tu din prima, stai linistita. Spune-i sa te ia usor si vorbiti despre asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Incerca sa discuti despre problema care te framanta cu o prietena sau o cunostinta de incredere care si-a inceput deja viata sexuala. De asemenea presupun ca prietenul tau cunoaste/detine macar cu putin mai multe informatii decat cele ale tale, sau poate ca are chiar si o oarecare experienta sexuala. Succes.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe data ce o sa o faci, totul o sa vina de la sine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu nu ai experienta, poate are el si te invata si pe tine arta sexului.

| Oana92 a răspuns:

Ce simti tu e excitare. Iar ce vezi in filmele porno nu prea are legatura cu viata reala... Faptul ca tu nu esti constienta de aceste lucruri e un semn clar ca mai ai de invatat teorie inainte de a trece la practica.

| danutzu96 a răspuns:

Senzatia aia se numeste excitare. Eu zic sa lasi pornachele ca alea sunt regizate si sa mai astepti macar pana faci 18 ani.

| DeathOfDreams a răspuns:

Ai o "senzație" fiindcă te exciți, ce e destul de firesc, mai ales dacă te atrage tipul.

Dacă vrei s-o faci, fă-o.
Dar având în vedere nesiguranța ta, mă îndoiesc de faptul că ești pregătită să o faci.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Din ce am citit mai jos, nimeni nu vorbeste despre el.
"mi-e frica sa nu ma ia prea tare"
Asta imi spune mie ca nu ai discutat cu el destul de mult pe acest subiect.
Lasa prietenele... ele iti pot vorbi despre experientele lor si nimic nu iti poate spune cum va fi pentru tine.
Este important ca el sa te faca sa ai incredere in el (ceea ce acum vad ca nu prea e cazul), incredere ca se va comporta cu tine ca si cu o floare delicata, nu ca si cu o scandura de lemn care are nevoie de o noua gaura.
Discuta cu el si cand esti convinsa ca totul va fi bine, poti sa faci si pasul cel mare.
Bafta si nu uita de protectie!

| Al3rT a răspuns:

Nu mai gandi ca poti pati tot ce vezi, in primul rand filmele porno sunt facute special pentru spectator. Ti-as recomanda sa vorbesti cu partenerul tau despre asta si sa ii explici problema ta. Daca ii propui sa inceapa usor sunt sigur ca va intelege si te vei simti minunat.

| Gheorghe_Valentin_1993 a răspuns:

Simti ceva acolo jos pentru ca te exciti. Poti afla mai multe si de pe youtube. Exista video-uri educative despre sex cu scene de sex.