| nustiu17 a întrebat:

Buna TPU.Sunt fata si peste trei saptamani implinesc 18 ani.Am un iubit de 2 ani si 6 luni si ar cam vrea sa facem sex.Credeti ca am varsta necesara pentru a face asta sau ar trebui sa mai astept? Daca ar trebui sa mai astept,cat timp ar trebui? Multumesc mult, funda!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci prostul a stat 2 ani si 6 luni pentru un vagin? care dupa ce il vei lasa te vei culca cu primul, ce prost baiat, nu fa sex cu el si cu altul

| SkyPilot a răspuns:

Daca vrei, esti OK. Dar faci pentru tine, nu pentru el. Atentie la igiena si protectie!

| ywar a răspuns:

Stii ce-i ingrijorator? Faptul ca vei implini 18 ani si aceasta bariera s-a vrut a fi obstacolul suprem in a avea relatii intime. Te si vad cum tai din calendar zilele pana la prima tavaleala care o sa fie... dezastru, iti spun eu. El experienta zero si disperat sa o bage cat mai adanc, poate o ocoli inima si tu fiica ploii disperata sa scapi de virginica. Sexul nu rezolva intotdeauna problema maturitatii.

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

Nu exista o varsta standard pentru inceperea vietii sexuale. Desigur, indicat e s-o faci dupa 18 ani, insa acum, nu e obligatoriu ca imediat ce-ai devenit majora sa te dezvirginezi. O faci atunci cand te simti pregatita si cand stii ca-ti poti asuma riscurile inerente vietii sexuale (sarcini si posibile BTS-uri). In rest, e bine sa te informezi cu privire la metodele contraceptive, cu plusurile si minusurile lor, ca sa nu ai surprize.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

E ok daca ai citit pe google despre metodele contraceptive. incearca sa eviti pilulele contraceptive pentru ca au hormoni si probabilitatea e mare ca iti va deregla corpul.

| AndyPeScurt a răspuns:

Mai asteapta 6 luni sa implineasca 3

| NessCaffe1978 a răspuns:

Sexul nu e etalon.Nu stie nimeni la ce varsta o sa inceapa, cat o sa tina si cand o sa se termine.

| Iouji a răspuns:

Ai un iubit de 2 ani si 6 luni? adica e mai mic decat tine cu vreo 16 ani?