| anonimanonim2407 a întrebat:

sunt foarte speriata, saptamana trecuta prietenul meu a vrut sa facem sex(el fiind mai mare decat mine),eu eram foarte speriata pentru ca nu mai facusem asa ceva pana atunci. Nu am vrut sa fac asta pentru ca nu ma simteam pregatita, dar nu stiu de ce, am clacat si el a incercat, si-a bagat peni sul, dar eu m-am speriat si nu am vrut sa mai continue, mentionez ca nu am folisit prezervativul.
Sunt noua si nu stiu ce sa cred, sunt foarte speriata sa nu fiu insarcinata, nu stiu nimic despre asa ceva si nici nu imi calculez deobicei pe cat ar trebui sa imi vina mestruatia si cu tot stresul asta nu mai pot nici sa-mi aduc aminte cand mi-a venit ultima data, sunt pur si simplu ingrozita, nu pot vorbi cu nimeni pentru ca imi e frica, daca parintii mei ar afla nici nu stiu ce mi-ar face, si cu el m-am certat. E posibil sa fi ramas insarcinata?, rog seriozitate!

10 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Daca si-a bagat doar putin penisul probabil nu esti avand in vedere ca nu cred ca a ejaculat in atunci. incerca sa te calmezi daca esti atat de stresata menstruatia iti va intarzia si vei fi si mai stresata pentru siguranta ta si sa stai linistita cumpara un test de sarcina. iar daca prietenui tau nu poate astepta pana vrei si tu sa faci asta nu e persoana potrivita

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dia200):

Inainte de a te pronunta ca "nu cred ca a ejaculat in atunci" ar fi binesa te informezi pentru a da un raspuns in cunostinta de cauza. Majoritatea adolescentilor nu-si pot stapani/infrana ejacularea si din cauza surexcitarii pot avea lichid seminal pe uretra inca din prima clipa a penetrarii. Testul de sarcina propus de tine o va putea face doar peste circa 2 saptamani din moment ce sexul a avut loc saptamana trecuta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu suntem ghicitoare pentru a da un raspuns fara a sti ceva concret. Pentru a se putea elabora un raspuns corect sunt necesare cateva date cum ar fi : perioada ultimei menstruatii, data la care urma sa se produca urmatoarea menstruatie, data la care s-a intamplat dezvirginarea, daca ciclul menstrual este regulat sau neregulat.Doar stiind aceste date se poate formula un raspuns corect si concis. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

100% imposibil să fii însărcinată nu prea este. Dar ghinionul de a ți se întâmpla ție asta e la fel de probabil cu căderea unei ciori în capul milițianului de la semafor.
Din păcate, tot stresul ăsta al tău e foarte posibil să-ți întârzie următorul c.m. - așa că încearcă în primul rând să te liniștești. Pe urmă, peste 21 de zile, fă-ți un test de sarcină (asta dacă nu cumva între timp va apărea sângerarea salvatoare) ca să fii sigură că totul e OK. Eventual repetă-l peste vreo 2-3 zile, că să fii ȘI mai sigură.
Și nu în ultimul rând, dă-i măgarului papucii definitiv!

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu a ejaculat, nu esti insarcinata si gata,
linisteste-te, eu inca nu am facut sex, dar de speriat nu cred ca o sa ma sparii (apropo sunt pervers rolling on the floor )

| Anna121 a răspuns:

Stai linistita, nu poti ramane insarcinata atat de usor. Data viitoare fii mai atenta si sa folositi prezervativ ca sa eviti tot stresul asta.

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Stai, nu inteleg ceva laughing Ai zis ca si-a bagat penisul fara prezervativ, dar tu l-ai oprit... l-a bagat un pic incat sa te dezvirgineze, sau nu?

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Daca te-a dezvirginat, nu, nu esti insarcinata, nu ai cum. doar daca a ejaculat in tine...

| Vampir007 a răspuns:

Daca el si-a bagat doar penisul in interiorul vaginului si nu a ejaculat nu este nici o problema, nu esti gravida. Dar pentru siguranta ta poti merge la farmacie sa cumperi un test de sarcina, nu e prea scump, citesti instructiunile si il folosesti si ca sa fii si mai sigura repeti testul peste cateva zile.
Sa stii ca multe femei raman gravide dupa mai multe contacte sexuale cu ejaculare, nu este o lege permanet valabila ca poti ramane insarcinata dupa un singur contat sexual. Dar cand se mai intampla nu uita sa iti cumperi prezervative, poate el nu are. Plus ca un contact sexual neprotejat iti poate aduce si altceva decat o sarcina nedorita mai sunt si boli cu transmitere sexuala. Sun doua metode de contraceptie sigure si ieftine - Abstinenta - care nu costa nimic nu dunce la sarcina nedorita sau la boli si prezervativul care este sigur 90% - costa destul de putin (3 -5 -10 - etc. lei depinde de marca) si te poate scapa de o sarcina nedorita sau de o boala cu transmitere sexuala.
Pentru placere fizica la o varsta mica recomand masturbarea in caz ca ochii vad si inima cere happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Vampir007):

Prezervativul este de fapt cea mai scumpa metoda de protectie.Te informez ca poti cumpara la pretul de 48 lei un INEL NUVARING si poti avea timp de 1 luna atatea contacte sexuale de cate esti/poti fi tu in stare.