| fundoaieee a întrebat:

Buna TPU:Sunt intr-o relatie de un an de zile, Eu am aproape 16 ani iar el 17.Eu am probleme de comportament,e unu vulcanic.Ii vorbesc urat,il jignesc,ma enervez asa degeaba din orice proastie, ii inchid telefonul.El niciodata nu mi a dat papucii, da eu ii spuneam mereu ca ne despartim, la nervi.Si tot el ma impaca.O data cand m-a enervat m am intalnit din intamplare cu fostul iubit si ne am sarutat,apoi regretand enorm, plangeam ora de ora pentru acel sarut, m-a iertat spunandu.i ce s a intamplat fiindca nu puteam sa tin in mine.Il iubesc enorm si el la fel.Pana si mama mea,mi a spus ca nu e corect ce fac cu iubitul meu, cum ii vorbesc, si ea m a certata.Va rog frumos un sfat, cum ma pot temera?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem noi sa te invatam aici cum sa faci sa te mai ``temperezi``.E greu.
O varianta ar fi sa te zmotoceasca el putin, dar se pare ca-i prea nevinovat in toata combinatia asta...
In fine, esti o norocoasa, felicitari!

Răspuns utilizator avertizat
| trixiiie a răspuns:

Mai calmează-te, o să-l pierzi și e un om prea bun. Fără să te superi pe mine, dar uneori primim oameni pe care nici nu îi merităm. Se prea poate ca tu să fii unul dintre acești oameni.

| King18name a răspuns:

Incearca sa-ti impui, sa te controlezi si atunci cand iti vine sa vb urat sau..., incearca sa te abtii. Daca vrei, sigur te poti schimba!

| ILoveYou26 a răspuns:

Tu trebuie sa te controlezi singura, inainte sa faci si sa zici ceva!
Daca continui asa, si nu incerci sa te controlezi, sa te schimbi, ii vei pierde pe cei dragi. Totul depinde de tine!

| mihaicanangiu a răspuns:

Esti o curva laughing