| ignore a întrebat:

Buna TPU.Sunt o persoana care pune pret pe aparente si caut "perfectiunea". Vreau si eu cateva sfaturi pentru a incerca sa fiu altfel si sa numai judec daca nu cunosc doar dupa aparente.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai ori aparente (defect) ori perfectiune (calitate)? A inceta sa mai judeci dupa aparente (defect) se reuseste in timp si dupa ce te-ai lovit de cateva ori cu capul de pragul de sus. Orice sfat ai primi acuma nu-l vei urma. Asa sunt toti tinerii.

3 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu ai cum.E ceva numit superficialitate care face parte din ceva mai mare numit caracter. Daca ai crescut cu impresia ca aparentele conteaza asta e.Incearca sa te opresti din a gandi,, xxx e....nu stiu cum'' cand cunosti pe cineva.Ai mai multa rabdare sa vezi omul din spatele aparentelor.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns:

Doar dupa ce te judeca altii pe tine asa cum ii judeci si tu pe ei iti poti da seama ca nu e ok sa gandesti asa.