| ApaMineralaPlata a întrebat:

Buna TPU sunt putin confuza nu prea stiu ce sa fac, cunosc un baiat de foarte mult timp dar de abia o luna am inceput sa ne apropiem la discoteca cand a venit la mine si a dansat din seara aia totul s-a schimbat eu l-am luat ca pe un simplu dans dar el a inceput sa ma caute sa-mi scrie pe facebook, sa ma intrebe daca am pe cineva si asa am ajuns sa ne intalnim la el acasa, prima oara nu am vrut sa accept sa merg la el acasa pentru ca stiam ca vrea doar sex, dar cand mi-a spus ca mai vine un prieten cu iubita lui mi-am facut mai mult curaj am mers la el am baut toti 4 vin ne-am simtit bine si cam atat am mers acasa. Pot sa spun ca si atunci am luat-o ca pe o gluma tot asa a mers timp de doua saptamani ne vedeam, ne simteam bine, ne iubeam, era atent cu mine, ma alinta "copila"! Pana la un moment dat cand eu trebuia sa plec cateva zile din tara si el mi-a spus in momentul acela sa ne luam ramas bun ca poate cand ma intorc nici el nu va mai fi in tara ca pleaca la munca, ok, ne-am luat ramas bun. Cat am fost plecata mi-a spus ca suntem impreuna ca avem o relatie, si daca pleaca el se intoarce de sarbatori si pana atunci pastram legatura sincer atunci am inceput eu sa-mi dau seama cu adevarat ca am inceput sa tin la el happy ciudat! M-am intors in Romania si totul a fost diferit, nu mai era el, parca era diferit, nu ma mai alinta, evita sa se intalneasca cu mine, bine nici eu nu sunt persoana care insista prea mult... dar ceva era diferit. Alaltaieri i-am zis ca ar trebui sa stam de vorba sa lamurim toata chestia asta ca nu mai inteleg nimic iar el in momentul acela mi-a spus "Nu vreau sa sufar, mi teama ca daca voi pleca o sa sufar, si mereu o sa stau cu gandul la ce faci tu si nu vreau chestia asta" eu i-am zis asa " Stiai bine ca pleci, puteai sa-mi spui chestia asta la inceput, nu acum cand deja mi-am facut sperante. ca nu ma suparam" ok pana la urma am inteles, asta s-a intamplat Duminica era vorba ca Luni seara pleaca. am zis ca vom pastra legatura! Luni dimineata imi trimite mesaj sa ies cu el la cafea, am iesit dar parca eram invisibila pentru el, nici macar nu m-a bagat in seama vorbea mai mult cu prietenii lui, era ocupat cu telefonul ma rog. eu dupa 30 de minute m-am ridicat de la masa si am zis ca plec si el s-a ridicat si mi-a zis ca ne auzim la telefon. Am asteptat toata seara sa-mi zica sa ies sa-si ia ramas bun dar n-a facut-o ma simteam foarte naspa sad i-am trimis un mesaj cu "Drum bun!"... Azi imi spune prietena mea ca l-a vazut in oras si ca n-a plecat am crezut ca cade cerul peste mine nu-mi venea sa cred ca e atat de nesimtit si ca nu a putut sa-mi trimita macar un mesaj ca n-a plecat. i-am scris de parca nu n-as sti nimic "ce faci" iar el mi-a raspuns "stau, am pierdut trenu vorbim imediat" acel imediat a fost acum vreo 10 ore si de atunci nu mi-a scris, nu m-a cautat. Ce as putea sa fac? crying Ma simt super naspa nu vreau sa ma rog de el, dar as vrea sa-i trimit un mesaj prin care sa-i spun ce ma doare pana la urma cand a avut nevoie de bani l-am ajutat, pentru ca mi-a fost mila de el si se ruga sa-l ajut ca e in belea si acum asa imi face imi intoarce spatele ca pana la urma doamne iarta-ma l-am inteles ca nu mai vrea, dar un mesaj chiar nu strica! Ce ma sfatuiti sa fac? Va multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

E un bulangiu care a avut nevoie de bani, prea sincer? poate sunt dar faptele lui vorbesc de la sine. Dureros dar uita-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am suficienta informatie ca sa spun de ce se poarta asa. Poate nu te iubeste. Poate ca este stressul cat casa pe el si nu rezista mental. Poate ca stie deja cat de dureroasa este o relatie la distanta. Pentru ca, iti spun din propria experienta, chiar daca esti convins ca partenera (in cazul meu) te iubeste, tot este rau. Simti ca nu mai poti astepta, esti singur, vrei sa vorbesti cu ea dar la mine este miezul zilei iar la ea este 2 dimineata si daca o sun intra in panica, crede ca mi s-a intamplat ceva.
Poate ca ar fi bine sa vorbesti cu el, sa ii spui ceva de genul: "tin foarte mult la tine, dar semnele pe care mi le transmiti ma fac sa cred ca tu ma pui pe ultimul plan. As vrea sa iti fiu alaturi, dar am nevoie si de tine in relatia asta, vreau sa vad ca te gandesti si la mine si ca sunt prima careia ii povestesti problemele tale. Daca vrei sa ne despartim spune-mi in fata, sincer. As intelege." In acest fel s-ar rezolva problema intr-un fel sau altul si nu te-ai mai chinui. Era o vorba: "Sfarsitul groaznic este preferabil groazei fara sfarsit". Daca va despartiti macar stii cum stai si poti incepe sa-ti reface viata.
Daca vrei, poti sa imi scrii pe privat. Promit sa citesc fara sa comentez si fara sa iti dau sfaturi nedorite. Am destula experienta cat sa stiu ca voi fetele aveti uneori nevoie sa fiti ascultate si daca iti asterni gandurile in scris s-ar putea sa descoperi singura ce este mai bine sa faci.