| Intrebare221 a întrebat:

Sunt stresata din cauza ca am avut "un fel de contact sexual" (cu degetul) si acum ma simt mai ciudat. Am crampe, ametesc, mă ia somnul. Eu ma ingrijorez mai mult cum ca as putea sa raman insarcinata, dar el mi-a zis ca nu se poate deoarece trebuie sa ne dam drumul amandoi.Am mai vorbit cu cineva si a zis ca are legatura cu hormonii. Pareri? Ce se intampla? ( si da a curs sange si durerea s-a oprit )

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

întrebări puse de copii fără minte

| corbulalbrosu a răspuns:

N-are legatura nici cu hormonii nici cu sarcina, stresul in cazul tau este provocat de ceva mult mai grav, ceva numit PARANOIA.Cum ti-ai putea explica ca prin practicarea asa numitei "degetica" s-ar putea instala o sarcina? Degetica este folosita de foarte multe tinere sau femei mature si este un mijloc de a obtine placere si de a atenua tensiunea provocata de hormonii care se manifesta prea intens.Sangerarea se putea produce doar din cauza afectarii integritatii himenului in cazul in care esti virgina sau a provocarii unei rani /julituri in vagin din cauza degeticii efectuate mult prea brutal.Este hilar chiar si sa-ti imaginezi ca ar putea exista macar posibilitatea unei sarcini ipotetice.

| Doub a răspuns:

Cati 10 ani ai?raised eyebrows

| SkyPilot a răspuns:

Simptomele de sarcina apar la mai mult de o luna de cand ai fi ramas. Ceea ce ti se intampla fie ca are alta cauza fie ca e pe fond nervos.
Poti ramane si fara ca tu sa "iti dai drumul", dar daca ramai din degetul prietenului sau daca el "isi da drumul" cu degetul, ar putea incerca la un premiu Nobel pentru medicina, il merita din plin!
Nu ramai decat daca erai in perioada fertila (cauta pe net ce este si cum se calculeaza) si cel putin o picatura din lichidele lui a ajuns la intrarea in vaginul tau. Nu conteaza ca esti virgina si nici ca te-ai spalat dupa. Poti ramane in anumite conditii si din lichidul lui preejaculator, nu trebuie neaparat sa termine.
Daca tot ce s-aa intamplat a fost cu degetul, nu ai cum sa ramai gravida. Este insa posibil ca tu sa fi ramas fara himen.

| ywar a răspuns:

Nivelul tau de inteligenta ma uimeste. Esti reprezentanta tipica a unei generatii noi de nepregatiti pentru viata.

| Alcyon a răspuns:

Draga mea, n-ai cum sa ramai insarcinata cu degetul!

| Dendoris a răspuns:

Da, esti insarcinata si o sa nasti o familie fericita de degete.

| Sofia33 a răspuns:

Insarcinata din asa ceva nu o sa ramai niciodata, stai calma!