| Tyberiu2000 a întrebat:

Bună TPU.Sunt un băiat și am o problemă.Îmi place de o fată cu care mă aflu într-o relație de prietenie.Îmi place mult de ea,dar mi-e teamă să-i spun,deoarece ar fi prima relație atât pentru mine cât și pentru ea.Îmi este teamă că în cazul în care mă refuză, o să mă vadă cu complet alți ochii și nu o să mai vrea nici măcar să fim prieteni.Am vorbit cu o colegă și a spus că din câte o cunoaște nu va face așa ceva, dar mie tot îmi este frică.Aș vrea niște sfaturi și încurajări. Cele mai bune sfaturi primesc funda.

Răspuns Câştigător
| Mdln_Mada_1994 a răspuns:

Invit-o undeva, unde sa fiti doar voi doi, si spune-i ce simti, dar spune-i si ca daca relatia asta nu va merge, relatia voastra de prietenie va ramane aceiasi!
Succes big grin!

6 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Buna.
Pai e simplu, du-te si spune-i ca ai vrea sa iesi cu ea la un suc, iesiti si încearcă sa i explici ca o placi si ca ai vrea sa ai o relatie cu ea. Daca vorbesti frumos, stai linistit ca nu te va vedea cu alti ochi chiar daca te refuza.
Poate si ei ii place de tine, doar ca asteapta sa faci tu primul pas. Bafta.

| neutrino a răspuns:

Ori ramai cu frica si taci, ori curtezi fata civilizat si ii spui ca o placi, dar o inviti si la un suc.

| Emilian65 a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i adevarul in fata si cu siguranta nu vei fi refuzat.

| Tyberiu2000 explică:

Bă,îmi pare rău că nu o să pot să aleg un câștigător din cauză că totul s-a întâmplat spontan. Dacă vreți detalii:În timpul orei de sport toți băieții, cu excepția mea deoarece am niște probleme, jucau fotbal.Deodată,s-o găsit o colegă, care aflase de convorbirea mea cu acea colegă și o spus totul în gura mare.Eu am fost obligat să recunosc.E bine că,deși a zis "nu", am rămas prieteni și amândoi pretindem că nimic nu s-a întâmplat, chiar dacă eu încă o plac.N-am de gând să mai încerc cu ea, că știu să respect o decizie, dar măcar acum am prins ceva curaj.Am să încerc totuși să dau funda cuiva.

| Dracoola a răspuns:

Nu forta lucrurile, totusi invit-o in oras, cu vremea vei vedea daca te place, femeile nu-s chiar atat de ignorante incat sa nu priceapa. Este important s-o tot inviti in oras, n-o lua cu declaratii de genul : "Ce simt eu pentru tine" si alte aberatii, o s-o sperii mai mult.

| andreideyu a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie, dar mi-am facut curaj si i-am spus ca o plac si m-a refuzat. La inceput m-a evitat dar i-am spus ca vreau sa ramanem prieteni si am ramas prieteni. Deci parerea mea este sa-i spui.