| oanasunshine a întrebat:

Buna TPUsad. Tocmai m`am despartit de prietenul meu cu care eram abia de o saptamana...Initial nu a vrut sa-mi spuna motivul pentru care a facut asta si a inventat altceva, dar pana la urma azi mi-a spus ca in weekend a iesit cu o fata, aceea l-a sarutat si de aceea s`a despartit de mine. L`am intrebat daca acum este cu acea fata dar a zis nu, cred ca a spus nu doar ca sa nu ma raneasca si mai mult, altfel nu cred ca mai avea motiv sa se desparta de mine, nu? Va rog ajutati`ma, cum sa trec peste toata asta? Eu chiar incepusem sa tin la el si vestea asta m`a afectat foarte mult si eu fiind sensibila am plans desi stiu ca niciun baiat nu merita sa plangi pentru el. Vreau sa-l uit, desi mi`e cam imposibil pentru ca il vad zilnic la scoala. Ceva sfaturi? Va rog din suflet. Funda.sad

1 răspuns:
| Myky98 a răspuns:

Buna! Incearca sa te indepartezi de el sa... nu stiu sa stai mai mult cu cea mai buna prietena a ta sa va plimbati sa va distrati si incetu cu incetu pentru un moment il vei uita, dar crede-ma nu o sa-l uiti prea curand sau in cel mia rau caz niciodata asa ca nu te stradui prea mult si inca ceva nu uita speranta moare ultima