| AlexandraMatei05 a întrebat:

Buna TPU... trec prin ceva foarte ciudat, îmi este foarte greu și as vrea sa ma ajutați și pe mine cu niște sfaturi. Sper sa aveți răbdare sa citiți happy ofer funda și vot :XIubesc un băiat care are iubita de aproape 10 luni, nu sunt genul care sa se îndrăgostească repede dar el chiar mi-a pus capac, nu mai văd pe nimeni in afara de el sad Suntem in aceeași clasa si îl plac de 3 ani, din a 9-a. El mi-a zis de foarte multe ori înainte sa fim împreuna, înainte sa fie cu fata asta, nici măcar nu se cunoșteau atunci, chiar s-a rugat de mine îmi spunea ca ma place mult dar eu l-am refuzat pe motiv ca atunci era cu alta fata. Dar îmi spunea ca nu e ceva serios, nu prea tine la ea și nici ea la el, iar dacă eu vreau ceva cu el se desparte de ea pentru mine. Nu am vrut pentru ca m-am gândit ca poate minte și pana la urma asta ar spune orice băiat dacă ar vrea sa isi însele iubita, poate fata aia chiar tine la el și ar suferi, nici mie nu mi-ar placea sa mi se întâmple asta și consider ca am procedat corect atunci. A mai stat puțin cu fata aia și s-au despărțit iar când s-a întâmplat, iar mi-a spus, se ținea de mine in fiecare zi la liceu, încerca sa ma pupe, sa ma ia in brațe, îmi arăta telefonul, mesajele cu fata aia sa văd eu ca nu mai e cu ea și ca nu minte. Eu nu am acceptat nici atunci sa fiu cu el pentru ca mi-a fost frica pur și simplu, eu îl vedeam pe el genul ăla de golan care nu tine la o fata și m-am gândit ca o sa sufăr dacă ma bag, la cât de mult îl plac. Mi- a mai spus si s- a ținut de mine fooooaarte mult timp iar la un moment dat el văzând ca îl tot refuz și-a făcut iubita, in primele săptămâni de relație cu ea tot la mine se dădea și se uita la mine și îmi spunea ca o ia la "mișto " pe fata aia ca nu tine la ea sta cu ea doar așa, ca s-a plictisit singur și dacă eu l-am tot refuzat a crezut ca nu îl plac deloc sau ca nu vreau. Acum suntem a 12-a și e cu ea de 10 luni aproape, dar la fel și acum se tine de mine, eu chiar cred ca simte ceva pentru mine pentru ca se vede și nu cred ca un băiat s-ar tine atât după o fata dacă nu ar simți ceva pentru ea mai ales ca eu îl refuzam mereu. Acum câteva zile mi-a zis sa ieșim, vrea sa ma sărute și chestii din astea dar eu știu ca tine și la fata asta cu care e acum pentru ca ii văd mereu și când se cearta sau ceva el e foarte suparat, nu mai vorbește cu nimeni si e nervos din cauza ei și sunt oarecum prietena cu fata aia și îmi dau seama din ce îmi mai povestește ea ca tine la ea. Nu știu ce sa fac, oare sa-i spun ca dacă vrea sa fiu cu el, sa renunțe la fata aia? Îl vreau foarte mult, îl plac mult si tin la el crying Eu ma gândeam sa incerc sa fiu cu el gen pe ascuns si după poate o sa o lase dacă ii zic ca am început sa îl iubesc și nu vreau sa mai continuam așa? Știu cât nu e bine, știu ca nu e corect și o sa săriți toți pe mine cu chestii de genul ca nici mie nu mi-ar placea ca un băiat cu care am o relație de 10 luni sa ma însele și sa ma lase pentru alta, dar chiar nu ma interesează de ea, mi-e mila de ea dar mai mila îmi e de mine ca știu cât sufăr și numai eu știu ce e in sufletul meu.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca il placeai asa tare inainte, te durea in cot de altele, vroiai sa fie al tau oricum sperand ca le lasa pe alea. Plus ca daca l-ai refuzat, ce era sa faca? Normal ca se duce cu alta.

Chiar si acum cum sa nu fie cu alta daca tu tot ai tinut-o in refuzuri?
Daca te place mult nu va fi pe ascuns, o lasa pe aia si vine cu tine rapid.
Daca se ascunde inseamna ca nu te vrea pe tine in mod special ci pe toate care pica in plasa.
Deci du-te si zi! Nu mai sta, ca-l pierzi de tot pana la urma.
Vezi ce iese, vezi ce face, daca nu incerci, ai sanse zero, daca incerci, ai ceva sanse.

Daca tine la aia, nu va sta cu tine, daca vrea cu ambele, nu e deloc bine si nu e de tine.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Dacă acum are iubita te sfătuiesc să nu te bagi intre ei, dacă se va afla fata aceea va suferi. Dacă l-ai refuzat în trecut acum asta este. Iti vei gasi jumătatea. Toate la timpul lor.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Din ce am citit eu aici este o adevărată scena de film. Dacă tu l-ai refuzat de atâtea ori, te așteptai sa stea 4 ani pana îl accepți. Poate ca este el mai golan cum spuneai dar asta trebuia sa vezi fiind intr-o relație cu el. Încearca sa îți găsești alt prieten care sa te iubească. Punete in locul lui, îți place un băiat și ii faci avansuri iar el te refuza mereu, aștepți la nesfârșit sa te accepte. normal ca nu. Dacă nu ai fost conștientă atunci de ce îți dorești acum trebuie sa îți asumi decizile și sa inveti ceva din ele. O seara faina!

| randomdata a răspuns:

Sincer el pare cam bagabond, dar se si poate sa aiba o slabiciune pentru tine. Sincer parerea mea e ca nu ai nimic de pierdut, eu i-as dat un sarut asa fara sa se astepte, sa vezi care ii e reactia. Si daca te intreaba de ce ai facut asta, spui ca asta ai simtit sa faci. Dupa il lasi pe el sa vezi ce face. Si sa nu uiti niciodata ca noi barbatii nu citim mintile femeilor. Dar te rog daca faci ce am spus sa imi lasi un mesaj sunt curios cum se termina. rolling on the floor