| ChOkOx a întrebat:

Buna TPU
urgent
Nu imi functioneaza mausul.
Am laptop si imi este foarte greu fara mauss.
Cand il introduc in laptop se aprinde beculetzul acela roshu si atat apoi nu mai functioneaza deloc... Ce sa fac? il pot repara acasa? sau trebuie sa imi cumpar altul

Răspuns Câştigător
| justfreelove a răspuns:

Verifica daca e mouseul bagat cum trebuie, scoate-l si baga-l la loc (porturile usb fac probleme uneori.) daca se aprinde becu ucm spui si nu se misca deloc mouseul si ai facut ce am spus eu mai sus si tot nu se misca, atunci nu ai de ales decat sa cumperi altul. (mai e ideea cu surubelnita dar ai nevoie de cunostinte tehnice, iar un mouse e in jur de 20 de lei asa ca mai bine iei altu)

1 răspuns:
| KarynaBettley a răspuns:

Eu nu stiu sigur ai incercat sa il pui pe o foaie alba?