| eusicumine98 a întrebat:

Va rog sa cititi si sa imi dati sfaturi.
Eu sunt intr-o trupa de dans iar in vara a venit un tip nou si a ramas in trupa pana in toamna iar atunci a plecat in alta dar dupa ceva timp a venit inapoi si a ramas si la noi si la ei in trupa. De ceva timp imi place de acest tip. La inceput ma gandeam numai la el asa ca ce am facut? Intr-o seara m-am gandit sa vorbesc si cu el si asta am facut. Atunci nu amvorbit cine stie ce cu el l-am intrebat cum e in trupa aia si alea alea. Dupa mi-a mai trecut pentru ca nu prea venea la repetitii dar cand il vedeam in fiecare saptamana iarasi imi placea de el. Faza e ca el sta cu multe fete, si vorbeste cu multe fete si pare foarte diferit de mine. Acum vreo 4 zile i-am zis prietenei mele, care este si ea in trupa, ca imi place de el iar urmatoarea zi mi-a zis ca si ei ii place de tip.
Prietena mea vorbeste in continuu despre el si zice toate gesturile pe care le face in care i se pare ca o place, dar eu nu cred ca o place. Adica ea pare de genu cu fite si asa iar el nu stiu daca chiar ar fi genu.
Ma deraneaza tot ce zice prietena mea despre el si ca vorbeste numai despre el si aste.
Nu stiu ce sa fac. Nu stiu cum sa ii spun prietenei mele ca ma enerveaza cand face asa, nu stiu ce sa vorbesc cu acel tip, nu stiu daca m-ar place pe mine... Ce ati face in locul meu?
Sper ca ati inteles, daca nu puneti intrebari. Multumesc anticipat pentru raspuns iar la cel care chiar m-a ajutat ii dau funda.

2 răspunsuri:
| Alexandra18mai a răspuns:

Salut, am observat ca esti intr-o situatie cam dificila happy. Eu cred ca daca prietena ta iti este o prietena adevarata te va intelege, dar incearca sa gasesti alte subiecte de discutie. Cu acel baiat incearca sa gasesti un lucru in comun si sa intri in discutie cu el. E bine sa afli chesti despre el ca sa vezi mai ales daca chiar iti place si va potriviti. Incearca sa vezi daca el te place. Daca tu il placi si ii areti si el iti raspunde poate va face el urmatori pasi, daca nu fa-i tu. Cand vorbesti cu el sa nu te panichezi si sa fi tu insati. Daca acel baiat te place cu adevarat atunci te place pentru ceea ce esti.
Sper ca te-am ajutat. Succeswinking!

| grozamanuela a răspuns:

Prietena nu iti cam este prietena in acest caz. Baga-te si tu in seama mai mult cu el si nu lasa pe altcineva sa ti-l fure.