| roxana1969 a întrebat:

Va Rog sa ma ajutati la aceasa problema :deci am un prieten de aprox 2 ani,il iubesc, dar va dati seama ca in orice relatie intervin certuri, unele despartiri de cateva zile ...plictiseala si asa mai departe,problema este ca noi ne certam cam rau si in ultima vreme cand ne certam,nu mai vobeam cateva zile bune,apoi ne impacam, acum ultima data cand ne-am certat grav de tot, eu nu ammai luat legatura cu el 3 zile, in aceste 3 zileam vorbit cu un baiat si am iesit cu el,si am si facut-o cu el intr-o zi, mentionez doar o data, apoi iubitul meu m-a sunat dupa 3 zile in care nu am vorbit deloc,sa ne impacam,ne-am intalnit,i-am spus ce s-a intmplat,a fost socat i-a fost foarte greu sa se abtina sa nu dea in mine,dar nu a facut-o totusi,a trecut cum a trecut perioada aceea de o luna dupa fapta mea,si a plecat in strainatate,si ne-am inteles sa stea o luna si ceva si sa vina acasa pentru o sapt,nu vrea sa vina pentru ce i-am facut dar vrea sa mai stea in continuare cu mine din cate imi dau seama,dar sa si ramana acolo,cum sa repar greseala? cum sa repar lucrurile? recunosc ca am gresit,dar tin sa mentionez ca si faptele lui au fost grave, nu m-a inselat dar a facut si el destule lucruri prin care poate de mult trebuia sa ma despart de el, va rog sa ma ajutati il iubesc si vreau sa mai fiu cu el si sa vina acasa.

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Iubire ca in povesti.Imi dau lacrimile. Simt intensitatea.Si faptul ca dorea sa te loveasca.dar nu a facut-o.wow. inima mea..cata iubire. Si 3 zile? 3 zile si ai facut-o cu altul? incredibil. Si nu vrea sa vina dar vine inapoi pentru sex? Cat de minunat. daca ai spus-o cu bataia probabil deja te-a lovit in trecut..deci aspectul si banul sa inteleg. Imi place.Dar sa fim seriosi acum.
Nu stiu cum crezi ca te poate omul ajuta cand e clar ca iti faci totul cu mana ta, nu esti constienta de relatia pe care o duci, l-ai inselat si nu ai masina a timpului deci ce sfat doresti? Si acolo in strainatate crezi tu ca nu te-a inselat inapoi, cand mai mult ca sigur tot ce doreste sunt relatii sexuale. 2 ani de zile, tu il inseli in 3 zile si el sa nu te insele deloc desi inca e suparat pe tine mi se pare foarte ridicol..la cum il descrii.
Nu stiu..Nu prea pot ajuta persoane ca tine astfel. daca nu sunt fata in fata sa cunosc persoana nu am cum sa dau un sfat pentru asa o situatie si asa o mentalitate... si orbire. Asa oricine poate sa-ti spuna a pai spune-i ca iti pare rau, i-ai un cadou, fa-i o noapte speciala.dar fapta e dusa. Si faptul ca "nu vrea sa vina pentru ce i-ai facut" "dar vrea sa mai stea in continuare tine", nu stiu cum unii nu-si pot auzi propriile ganduri sincer. E clar ca doar te foloseste..eu zic sa-ti gasesti alt baiat care sa fie mai intelegator si tandru si poate nu vei mai avea tendinta nici dupa 10 ani sa inseli un astfel de baiat. Noroc

| roxana1969 explică (pentru AndreyG):

Bine o intrebare :tu in contextul asta ca iubitul meu sa zic ce ai face? te-ai mai impaca cu mine sau nu? mentionand ca si tu ai facut unele lucruri care m-au impins sa fac acest gest, nu l-am facut ca am simtit nevoia de p..la ci de razbunare

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Relatia voastra chiar si in cazul in care se va reintoarce nu are nici un viitor. Ar fi indicat sa inceci o alta relatie cu o persoana compatibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubesti dar l-ai inselat dupa 3 zile.

Si cum tu spui ca ce el a facut te-a determinat sa-l inseli asa poate si el sa spuna ca ce ai facut tu l-a determinat sa iti faca anumite lucruri. Adevarul e ca pentru ce ai facut tu nu exista nici o scuza si nici un argument real. Inselatul e tradarea suprema intr-o relatie, eu nici nu te-as mai fi bagat in seama. Cu totii gresim intr-adevar, dar tot trebuie sa platim pentru greselile noastre. Totusi, daca l-ai fi iubit cu adevarat ai fi avut destula minte incat sa nu recurgi la un astfel de gest.

| Livelord a răspuns:

Il iubesti, dar ai facut sex cu altul dupa ce te-ai intalnit cu el 3 zile.
Hmm, mai sa fie... thinking

| sergiubest97 a răspuns:

Daca nu mai vrea sa vina acasa doar pentru aceasta greseala inseamna ca vrea doar atentia ta si sa fii si mai atasata de el decat inainte. incearca sa te comporti mai rece, nu iti mai arata asa tare sentimentele si vei vedea ca se va intoarce el la tine daca isi doreste cu adevarat sa continuati serios. daca nu se intoarce nici asa uita'l si pregateste'te pentru un nou inceput

| SanXRD a răspuns:

Dacă erai virgină când ai făcut-o cu acel băiat ia-ți adio,e o greșeală de neiertat.Și mai ales stai cu el doi ani și din câte am văzut nu ai specificat că te-ai culcat cu el, însă cu băiatul ăla în trei zile ai făcut-o? Jalnic, așa nu o să ai o poveste de dragoste adevărată, îmi pare rău să te dezamăgesc, dacă băiatul ăsta te iartă pentru asta e slab.

| Marius5638 a răspuns:

Erai virgina? Cum poti sa spui ca il iubesti? Esti o curva nesimtita. Te-ai culcat cu altu in doar 3 zile? Trebuiai omorata tu. Se vede dupa nume ca esti curva "1969". Dar cati ani ai draguto? Daca el nu te-a inselat tu de ce ai vrut sa te razbuni asa? de curva ce esti. Sa arzi in iad!

| roxana1969 explică (pentru Marius5638):

Eram despatiti in cazul in care nu am speficificat destul de bine, in timpul cand am facut-o cu acel baiat, nu cred ca se numeste inselat din moment ce eram singura, si fiecare greseste asa ca sa arunce primul cu piatra cel fara de greseala.