| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vin cu povestea mea care nu știu cum sa reactionez sau măcar sa fac ceva, sunt intr-o relație de 4 ani jumate cu un băiat, nu suntem căsătoriți deși el ar vrea sa ne căsătorim dar eu nu vreau încă asta, prin urmare la acești 4 ani rezulta și un Bebeluș, care el este viața mea și pentru el as face orice in lumea asta, acum el are un prieten foarte bun care a văzut de atâtea ori cât m-a Dezamăgește iubitul meu am început sa vb la telefon îmi spunea sa m-a liniștesc defiecare data când asta o lua razna sau mai știu eu ce ușor ușor ne-am și văzut pe ascuns iar prin ușor ușor am ajuns sa m-a culc cu el, da știu am făcut o greșeală, știu ca acum voi fi jignita ca i-am făcut asta iubitului meu și chesti dar ce sa fac dacă el nu îmi acorda atenție? Nu mai e tandru nu m-a mai pupa tipul asta e atât de tandru vorbește cu mine când vede ca sunt suparata sau încearcă sa m-a calmeze problema mare e ca și el are o iubita și copil, a devenit de curând proaspăt tătic, ce m-a sfătuiți sa fac? Îl iubesc foarte mult pe tipul asta, scuzați Greșelile, va rog fără jigniri!

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

NU ar mai trebui să vorbești deloc cu prietenul lui. Rupeți orice legătură.

Câți ani ai? Ai familia ta deja și el are familia lui. Ce vrei? Să crească niște copii fără părinți doar că voi ați avut chef de aventură? E bărbat ți îl înțeleg că s-a culcat cu tine, dar tu ca femeie și ca mama? Trebuie să refuzi orice avans de la alți bărbați.

1. Ori rupeți prietenia dintre voi, și asta pentru totdeauna.
2. Ori vă cuplați și vă destrămați relația actuală și copii ăia o să crească așa și așa.

Eu mi-aș dori să am un bărbat și un copil, dar destinul nu mi-o rezervat așa ceva. Și tu? Și altele? Aveți bărbatul și copilul, ce mai vreți cu altul? Trage tare pentru familia TA.

| DoarPala a răspuns:

Gandeste-te ca si primul iubit poate la fel era si dupa 4 ani a deventit totul monoton vorbeste cu el si explicat ca te neglijeaza ca nu te mai simti ca in primele luni...si atunci eu cred ca daca te iubeste face compromisuri cel mai bine fa ce simti Si parerea mea e sa il lasi pe acel baiat care are copil succes