| JaeHee a întrebat:

Bună TPU, Voi credeţi că iubirea dintre un băiat şi o fată de religii diferite este posibilă?

Răspuns Câştigător
| Drolja a răspuns:

Dacă el e penticostal, înseamnă că nu o să vă atingeţi, sărutaţi pasional şi face sex decât după căsătorie. Ba mai mult de atât, dacă el e de această religie, are obligaţia (dogma lor spune că nu se poate căsători cu cineva "din afară") să te convertească la religia sa, iar tu să trebuiască să faci nişte declaraţii publice (predarea şi botezul) în cadrul bisericii lui.
Dar dacă nu e un penticostal serios, e posibil ca deja să vă fi sărutat cu limba şi îmbrăţişat pătimaş, şi lui să nu-i pese de ce spune şi cere religia lui. happy

19 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca iubirea e sincera si adevarata, chiar nu vad sa stea ceva in calea celor doi.
Probabil tu ai vrut sa intrebi altceva. Gen, daca parintii ar fi de acord sa va lase impreuna, nu?

| JaeHee explică (pentru Aasdfghj):

Da Alecssandraaaa, nu ştiu ce vor zice părinţii noştri când vor afla, mai ales că părinţii mei vor să trec vara asta la religia ortodoxă iar el e penticostal.

| Aasdfghj a răspuns (pentru JaeHee):

Cati ani ai? Parintii tai il cunosc? Poti sa-l aduci in calitate de prieten sa-l cunoasca si mai apoi sa spui ca sunteti iubiti.

| Drolja a răspuns (pentru JaeHee):

Dacă el e penticostal, înseamnă că nu o să vă atingeţi, sărutaţi pasional şi face sex decât după căsătorie. Ba mai mult de atât, dacă el e de această religie, are obligaţia (dogma lor spune că nu se poate căsători cu cineva "din afară") să te convertească la religia sa, iar tu să trebuiască să faci nişte declaraţii publice (predarea şi botezul) în cadrul bisericii lui.
Dar dacă nu e un penticostal serios, e posibil ca deja să vă fi sărutat cu limba şi îmbrăţişat pătimaş, şi lui să nu-i pese de ce spune şi cere religia lui. happy

| AFR81 a răspuns:

Depinde ce fel de religii. Unele promoveaza diferite invataturi in legatura cu asta, practicantii fiind destul de inchisi la minte. In principiu, intr-o lume normala, nu ar trebui ca religia sa fie o problema.

| Doub a răspuns:

Normal.

| aXy99 a răspuns:

Atata timp cat ei se iubesc, nu vad ce treaba ar avea religia.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu crezi ca iubirea are ceva cu religia, circuitele tale acolo sus sunt arse.

| JaeHee explică (pentru anonim_4396):

Iar mie mi-se pare că-ţi descrii circuitele singur, dacă nu eşti de folos măcar nu te băga iar dacă te bagi măcar încearcă să ajuţi nu să dai răspunsuri aiurea doar ca să ai cât mai multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JaeHee):

"nu să dai răspunsuri aiurea doar ca să ai cât mai multe." tipicul idiotilor care nu stiu ce sa spuna dar spun ceva sa nu para doar prosti ci si idioti pe langa. se vede ca ai maturitatea mentala a unei maimute, la zoo cu tine!

| JaeHee explică (pentru anonim_4396):

Nu mă duc eu în casa ta, ar fi urât din partea mea să iau locul tău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JaeHee):

Nu ma pot duce eu in locul tau, nu fac parte din cei inapoiati mintali. auzi al ei, conteaza religia nu persoana de langa. pacat ca ai voie sa faci copii

| JaeHee explică (pentru anonim_4396):

Mai bine mergi şi cântă la masa celor care le pasă de răspunsurile tale.

| LeZizu a răspuns:

Da. E cunosc un cazuri in care ea s-a convertit la religia lui.
Totul conteaza si cat de mult pun membri relatiei accent pe relatie.
Cunosc si cazuri in care erau ateu cu crestin, atecu cu altceva, tot felul de combinatii si niciunul nu s-a convertit si au trait fericiti

| byancaa13 a răspuns:

Da.

| ElizaEliii a răspuns:

De ce nu? Daca va iubiti si aveti incredere unul in celalalt. Bafta!