| AlaTrist a întrebat:

Vorbesc cu o fata de aproape un 1 an,incepusem sa fim foarte apropiati,spunea ca ma iubeste dar ii e frica de parinti sa consolidam o relatie,ne-am certat insa am inceput iar sa tinem legatura,iar cand aduc vorba despre o relatie spune ca nu stie ce sa zica, in ultimul timp ma cam evita si nu stiu daca ar fi bine sa "dau cartile pe fata".

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

De ce nu incerci sa fii AlaFericit asa fara un motiv anume.
fa-ti o autoevaluare, pe hartie, cu 3 defecte majore care crezi tu ca ar putea sa o determine pe prietena ta sa nu te mai placa. dar nu incepe sa te invinovatesti acuma pentru toate dezastrele din lume. la modul serios si realist. apoi gandeste-te ce poti sa faci sa schimbi felul tau de a fi si gandi. poate ai devenit prea sentimental si atasat de ea. poate nu vrea sa aiba o relatie asa de serioasa inca
chiar discuta cu cineva apropiat din familie prima data si apoi cu ea insa trebuie sa te asiguri ca nu faci fata aia de "victima nefericita" stii tu... fata aia de telenovele in care barbatul devine atat de jalnic ca o implora sa nu plece
fetele nu pot suporta barbatii care devin victime, sensibili, chiar nu e sexi deloc. cum poti tu conduce o familie daca te descurajezi asa, cum poti tu sa-i asiguri conditii sa inceapa sa te vada pe tine barbatul care e capabil sa-i faca copii si sa sustina familia.
daca nu ii poti suci mintile atunci cand ai tu chef si cum ai chef...
eu am o pisica, sunt atat de indiferent de toanele ei incat chiar trebuie sa o bag putin in seama ca sa ma lase in pace.
hai barbate fruntea sus. e doar o pasarica ce-i cu tine, te-ai inmuiat asa rau, du-te si fa putin sport de echipa cu prietenii

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da cartile pe fata cat mai repede.

| SkyPilot a răspuns:

Ori la bal ori la spital! Treuie lamurita situatia int-un fel sau altul. Poate fata nu te mai vrea si atunci te chinui de pomana.
Daca aveti sentimente puternice unul pentru celalalt, puteti trece peste orice obstacol. Incearca sa lamuresti situatia cu fata - spune-i ce simti pentru ea si intreab-o ceva gen "daca nu ar fi nici un obstacol, ai vrea sa fim impreuna?" Daca stabiliti ca da, trimite-mi un mesaj pe privat si va invat cum ati putea reduce opozitia parintilor. Si BTW, la momentul respectiv ar fi o idee buna sa imi spui si ce varste aveti.

| grab a răspuns:

Si daca dai cartile pe fata ce ii zici?
daca nu vrea si nu vrea deloc, asta e... mergi mai departe, cauta-ti alta si mai revino la asta cand o fi situatia mai relaxata. nu ii face fetei viata un chin punand-o sa aleaga intre tine si parintii ei. stima! S

Răspuns utilizator avertizat