| mihaiatv a întrebat:

Bună TPU, vreau sa că întreb: dacă un minor face sex cu o fata majora și ea rămâne gravida și naște copilul,ce se întâmplă?, ce pățește minorul?

7 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Intra la scoala de corectie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Minorul nimic. In situatii extreme parintii sunt decazuti din drepturi si copilul este internat intr-ul local de specialitate. Majorul ( in cazul tau fata) face puscarie pentru corupere de minori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce varsta are minorul, daca are peste 15-16 ani nu pateste nimic, doar va deveni tata si s-a cam terminat cu viitorul lui

| corbulalbrosu a răspuns:

Devine tata.

| Emilian65 a răspuns:

El nu pateste nimic, in schimb ea va fi judecata pentru corupere de minori.

| AndyPeScurt a răspuns:

Devine tata ce sa pateasca.
Si de la 18 ani trebuie sa i plateasca pensia alimentara.
Si ti a placut fufurica? happy

| mihaiatv explică:

Știu waa, poate sa îl pună sa plătească taxa alimentara, sau Cum se numește când devine major?