| Resource a întrebat:

vreau sa va cer parerea despre o relatie. Baiatul respectiv este foarte dragastos si o iubeste pe prietena mea foarte mult, poate prea mult, spunandu-mi ca s-a saturat de atata dragalasenie si sa fie totul roz, ea fiind o persoana foarte rece si crede ca orice gest de iubire este iritant. Este foarte nelamurita, ce sa faca, s-a gandit de foarte multe ori sa se desparta de el, dar pur si simplu nu poate. El este singurul de care nu s-a despartit dupa 1 an, stiind ca pentru ea o relatie inseamna maximum 3-4 luni si ea a fost cea care i-a parasit intotdeauna pe baieti, dar nu poate sa se desparta de acest tip :/
El posteaza pe facebook foarte multe amanunte despre relatia lor, isi da cu parerea, si fetei nu ii place deloc. Dar nici nu comenteaza faptul ca o irita cand el povesteste despre relatie in public, tuturor de pe facebook. Parerea mea ca o relatie ar trebui sa fie privata si povestita doar unor prieteni, nu tuturor care sunt online, si necunoscuti :/
Ce ar trebui ca ea sa faca? Sa nu mai fie suparata tot timpul, mentionand ca despartirea de acest baiat este imposibila.

Răspuns Câştigător
| dutzaaaa a răspuns:

Pai ar trebui ea sa vorbeasca cu el si sa ii spuna sa nu mai posteze pe facebook nimica ca tot ce tine despre relatia lor numa ei ar trebui s astie nu si altii.Cunosc genu asta de oameni si eu am avut deaface cu un asemenea baiat si i-am zis ca daca nu inceteaza ne despartim. Pentru ca este asa nu stiu rusinos pur si simplu. Singura solutie e sa vorbeasca cu el sa ii explicehappy

3 răspunsuri:
| Resource explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| Lavinia07 a răspuns:

Deci, prietena ta poate sa ii spuna ca o irita publicarea vestilor despre relatia lor, iar daca nu ii convine prietenului poate spuna pe un ton mai suparat, mai manios ca nu ii convine acest lucru! De despartit... NU! Daca i-ar spune cred ca ar fi mult mai bine!

| CandyDay a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbeasca cu iubitul ei si sa-i spuna ce nu-i place. Daca lui ii pasa de ea atunci o sa inceteze.