| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intrab daca am procedat corect.
Deci acum o saptamana am avut ultimul test la limba romana si cel putin pentru mine era destul de important(daca luam nota 7 imi iesia media 9 dar am invatat si am luat 9, 65) dar chiar atunci cu o seara inainte de test, un coleg din clasa a organizat o petrece care tinea destul de tarziu, am decis sa nu ma duc si sa stau sa invat.
Chiar daca prietena si colegii m-au rugat sa vin,..., sau imbatat si...(la varsta asta)
Deci intrebarea este daca am facut bine? acum sunt un pic trist fiindca am afectat relatia(pentru care sunt cam mic)cu prietena
Dau funda, doar raspunsuri serioase!

7 răspunsuri:
| noob a răspuns:

Da. Sa vezi ce salariu mare o sa ai cand o sa le spui ca ai luat 9! Cand o sa vada prietena ta banii o sa te ierte

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai procedat cat se poate de corect. Esti la varsta la care acumularea de cunostinte este esentiala. Invatand acum pui bazele viitorului tau, astfel ca peste cativa ani vei avea parte de distractii pentru toata viata. happy Succes!

| max21 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, tu tot timpul vi cu raspunsuri care ajuta, mersi din nou

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari! Ai procedat foarte bine.

| ExprimareLibera a răspuns:

Mă bucur că ești conștiincios. Cat despre petrecere, nu stiu ce sa zic. Eu m-aș fi dus, dar dacă pui foarte mult accent pe carte, tine-te de învățat.

| Anamaria441 a răspuns:

Hei!
Invatatul trebuie sa fie mereu pe primul loc, in planurile unui elev/student. Prietenii tai trebuie sa inteleaga ca acest test este important pentru media ta. Nu tot timpul exista timp liber pentru iesiri,