| Aiaostiitu a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva. Sunt cu un baiat de 10 luni si se poarta ciudat.Adica la inceput venea la mine in fiecare pauza, ma astepta in fiecare zi si ma ducea acasa si ieseam tot timpu` in oras si imi spunea mereu ca ma iubeste si etc, dar de vreo 3 luni se poarta ciudat. Nu vine la mine in pauza. e tot cu prietenii si cand e cu ei nu imi raspunde la telefon. Nu`mi mai spune ca ma iubeste si imi raspunde la intrebari cu nu stiu, posibil.
L`am intrebat de mai multe ori daca mai vrea sa continuam relatia asta sau daca are pe altcineva si tot timpu` spune ca nu are pe nimeni si ca vrea sa continuam relatia, da` nu il inteleg. De ce se poarta asa? Si la scoala abia daca mai vorbeste cu mine... Nu ii e rusine cu mine.asta stiu ca uneori cand ii tuna mai vine si ma saruta da` apoi pleaca...
Care credeti ca e problema?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad ca ne spui cum e el si cum se comporta,dar nu ne spui deloc si cum esti tu.
Ai vrea ca el sa fie ca la inceput,dar tu esti cu el, cum erai la inceput?
Nu cumva, in 10 luni,ai reusit sa-l cam sufoci nitelus,sa faci exces de "vreau" in loc de "vrem",sa insisti ca unele lucruri sa fie numai cum vrei tu si nu cum ar vrea si el?
Pentru ca daca era bine langa tine,n-ar fi cautat sa evadeze langa prieteni...
In plus,nu-i poti refuza dreptul sa aiba viata lui sociala,e necesar sa stea cu prietenii lui,la anumite varste ceilalti nu inteleg cat de important este sa fii intr-o relatie si el poate evita in felul asta ironiile si lucrurile care pot face rau legaturii voastre.
Incearca sa fii fata de care s-a indragostit,cauta sa petreceti cat mai placut timpul cand sunteti impreuna,lasa-i spatiu si totul va fi bine.
El nu vrea sa va despartiti,e clar, putina grija la comportament si mai mult zambet intre voi, vor readuce lucrurile pe drumul cel bun!happy

| Nuvăsufăr a răspuns:

Poate ar veni timpul să-l aştepţi şi tu în pauze, să leşi din timpul cu fetele pentru el?

| MishikiCrisy a răspuns:

Eu cred ca s-a saturat de tine, incerca sa il saruti tu mai mult in continuu, pana se termina pauza sau pana spune el sa te opresti, sa imi zici daca merge si succes!

| MyShadow a răspuns:

Baietii- in general- doresc mai multe spatiu, ei se simt cu lesa la gat. Poate la inceput a vrut sa te impresioneze si acum a mai lasat-o, nu se mai chinuie sa te tina aproape. De asta se spuna ca fetele trebuie sa vina mereu cu ceva nou ca nu cumva sa se plictiseasca. Poate vrea doar spatiu si sa stea si cu prietenii sai. Sau, poate vrea sa fie cu altcineva, aia nu-l vrea si ramane cu tine pana reuseste sa fie cu cealalta. Tu trebuie sa stii cel mai bine, depinde de caracter.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Si tu i-ai spus lui ca este ciudat? Ca nu-ti place ''noul''lui comportament? Este foarte posibil sa aiba pe altcineva.sau sa nu bage de seama ca nu este cel dintotdeauna. Vorbeste cu el.In felul asta te va lamuri.Ai incredere in el!

| aLeeXiNNo a răspuns:

Buna, si eu sunt tot baiat si acelasi lucru fac si eu cu prietena mea.adica noi baietii dupa ceva timp se mai stinge din "flacara" tot iubim dar parca...mai vrei si "spatiu" acelasi lucru ma intreaba si prietena mea cum ai spus tu mai sus. Eu cred ca inca te iubeste dar cum am spus dupa un timp vrem mai mult "spatiu" adica eu vreau sa plec si la fotbal si la sala si sa stau cu prietenii la o bere etc...dar tot o iubesc si ma duc la ea