| adry5522 a întrebat:

Buna TPU :*! Vreau si eu niste statusuri pentru iubitul meu plecat in Spaniaa crying(. statusuri de dor sigh Multumesc anticipat :*! Funda smug.

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,adry:*
Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
As VreA DaR Nu PoT sA dAu TimPul InApOi Sa Te Am Iar LaNgA Mn Sa Fim Iar Noi dOI
http://www.statusuridragoste.ro/statusuri-de-dor
* Mi-e dor, mi-e dor de ochii tai si de zambetul tau care-l savuram in fiecare dimineata.
* Mi-e-atat de dor de tine, incat as da si ultima farama de paine celui care mi te-aduce inapoi.
* Vreau sa te rapesc, vreau sa fi al meu, si eu sa fiu a ta, sa ne iubim impreuna de seara pana dimineata.
* Am trait cele mai frumoase clipe alaturi de tine, dar acum ca ai plecat, sunt atat de singuratic incat nu pot sa fac mai nimic! Nu mai rezist fara tine, te iubesc!
* Status de dor, status de-amor, pentru a mea mica iubita, cea mai frumusica!
* De cand ai plecat, numar incontinuu minutele si secundele pana te vei intoarce.
* Te vreau inapoi, nu-mi pasa ce zice lumea. Lumea-i rea si nu stie cat de mult tin la tine.

Daca vrei sa citesti mai multe statusuri de dor apasa pe "Mai departe" .

* Daca chiar ar functiona chestia cu pestisorul magic si zana maseluta, singura mea dorinta ai fi tu!
* Mi-e dor, mi-e tare dor, de tine al meu mic amor, incat daca nu te-ntorci mai repede am sa simt ca mor!
* Ursul face mor mor mor, iar eu toata ziua fac mi-e dor dor dor!
* M-ai innebunit, m-ai zapacit iar acum te vreau mai mult ca niciodata, dar timpul nu ne lasa! :(
* Te vreau langa mine pentru totdeauna sa fim impreuna ca doi porumbei si nu-mi mai pasa ce vor zice ei.
* Doua cuvinte cunosc in lume: Iubire si dor, amandoua fiind legate de tine!
* Nu vreau pe-alta fata, te doresc pe tine si mi-e-atat de dor de clipele frumoase incat nu mai stiu ce sa fac ca sa te aduc inapoi.
* Cateodata, m-apuca nostalgia. Fumez cate-o tigara, incepe melancolia . si-mi pare rau c-am fost un nesimtit, si de-ale tale sentimente nu mi-a pasat, acum m-am schimbat ( nu doar la pat :> ) !
Tuesday, August 26, 2008
statusuri de dragoste, statusuri de dor

Statusuri de dragoste, statusuri de dor, statusuri de tristete, statusuri dragute

Cred in tine, cred in dragostea ta, cred in tot ce tu mi-ai dat . plang cu tine si zambim amandoi, tu esti tot ce mi-am dorit…

Am nevoie de tine cand ma trezesc, am nevoie de tine sa pot sa traiesc, am nevoie de tine sa pot sa visez. Am adormit cu tine in gand, te-am visat si m-am trezit cu tine in gand…

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate ,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit , chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati,stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mie frica sa spun ca nu mai esti, mie frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate ,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit , chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati,stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mie frica sa spun ca nu mai esti, mie frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
http://www.statusuri.ro/statusuri-de-dragoste.html