| Ioana2518 a întrebat:

love struck. vreau si eu sa va intrebare cevabig grin... Care sunt riscurile sexului oral? Atat si la fata cat si la baiat. Funda!:*

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ana, îţi fac o rezervare la Spitalul Universitar "Socola" sau la Spitalul Universitar de Psihiatrie nr. 9? Care ţi-e mai aproape?!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bolile cu transmitere sexuala{BTS}

pa, pa.

| Zady a răspuns:

Absolut toate raspunsurile de mai jos(cele serioase) sunt adevarate. dar pana la urma si statul pe banca poate provoca boli deci.

| Miauti a răspuns:

@pendula - gresit! pocaiti care li s-a spalat creierele.

@ana - daca esti ortodoxa iti spun de acum ca, ortodoxi sunt cei mai mari pacatosi...si daca nu ma crezi documenteaza-te

| pendula a răspuns:

Ana de ziua ta iti cumpar o funie.Foloseste-o cu "capu" esti degeaba pe lumea asta. Plin de pocaiti fratilor...

| AdelinaC a răspuns:

1.ambii isi strica demnitatea
2.iti patezi trupul si te indepartezi de Dumnezeu(asta e un pacat foarte mare)
3. poti lua boli cu trasmitere sexuala
4. te imbolnavesti de stomac
5. poti varsa
6.ca baiat devii un obsedat iar ca fata o cu*va
Ca parere personala, eu cred ca cei care fac asa ceva au ceva la cap.

| Bianca_2742 a răspuns:

Pai poti sa faci gonoree parcahee hee intra p net la bolile sexului oral si citesti acolo mai multe

| ancutsa410 a răspuns:

Poate dupa ce o faci... te alegi cu o durere de stomak daca nu ti-a cazut bine "gustarea"laughing

| TEIRAU a răspuns:

Riscuri...hmmm. pai sculamentul dentar se ia cel mai repede. daca vrei sa stii mai multe intra pe msje!

| TEIRAU a răspuns:

Int pentru ancutsa410: vorbesti din proprie experienta? tongue

| inginer a răspuns:

Bravo @kongeriket. Poate o aduci pe ana pe drumul cel drept.

| scorpionul53 a răspuns:

Cum sa eviti un accident in timpul actului sexual oral?
------------------------------------------------------------------
Uneori poti depasi limitele in timpul actului sexual din cauza dorintei unei placeri si mai mari, iar unele consecinte par de necrezut.

Vanataile ca o consecinta a actului sexual oral
Un articol publicat in 1980 in revista militara de medicina, scris de un grup de medici stomatologi vorbeste, printre altele, despre fete cu vanatai pe palatul moale al gurii. O fata a observat un semn albastru si negru in partea din spate a gurii ei. Tesutul din acea parte, care este aproape de amigdale, este plin de sange si numeroase vene mici. Un penis in erectie care loveste aceasta parte sensibila poate provoca vanatai in timpul actului sexual. Aceasta, desigur, nu este un accident care ti se intampla in fiecare zi, dar nici nu necesita asistenta medicala deoarece dispare de la sine. Dar, totusi, atentie - femeia trebuie sa fie cea care controleaza miscarile in timpul actului sexual, nu barbatul.

Ai grija sa nu sugi sperma in sinusuri cand faci sex oral

Infectie a sinusilor din cauza actului sexual oral
Regularizarea respiratiei in timpul sexului oral poate fi destul de complicata uneori. Este important cum si cand respiri in timpul actului sexual oral deoarece spermatozoizii pot sa te surprinda - mai ales daca nu esti prea priceputa in a-ti da seama cand partenerul tau termina si vrei ca sperma lui sa fie eliberata la tine in gura.

O alta problema in timpul actului sexual oral este vidul pe care il creezi daca vrei sa iti innebunesti cu adevarat partenerul. Acest joc este distractiv pana in punctul in care el termina. Daca termina in partea din spate a gurii in timp ce mentii vidul, vei suge ejacularea in cavitatea sinusala si acest lucru poate provoca o infectie.