| :X pinky love you :X a întrebat:

Bună tuturor. Am o poveste destul de lungă. Deci să încep. În urma cu un an am fost cu un baiat de aceaşi vârstă cu mine care dupa câte îmi spunea şi dupa câte imi spune încă m-a iubit enorm şi imi şi arăta asta. Mama lui a murit acum 8-9 ani de cancer şi asta îl face foarte sensibil ( amn2 avem 15 ani). ne-am cunoscut în momentul în care el mi-a facut un gest foarte urât pipăindu`mă pe fund fară ca macar să mă cunoască iar eu l`am înjurat de mamă, neştiind situaţia lui. După câteva zile după ce am aflat am fost bineânteles să îmi cer scuze şi aşa a inceput prietenia. Am fost împreună doar 2 saptamani şi asta din cauza geloziei altor colege. Am ramas prieteni.

De curand mai exact pe la mijlocul lunii ianuarie am cunoscut un alt băiat din şcoală, din câte spun multe fete cel mai frumos din şcoală, şi ne-am plăcut. Aşa că ne-am cuplat. Am uitat să spun că înainte de a ma cupla cu el ( Cristi) a început să`mi placă iar de fostul prieten cel a carui mama a murit ( Razvan). Ma respins deoarece a spus că nu caută o relaţie aşa că am încercat pe cât posibil să`l uit. Dupa 2 luni jumătate în care am fost cu Cristi, Razvan a auzit că ne-am despartit şi a inceput să se dea la mine. Ma sărutat cu forţa de câteva ori, mereu mă oprea pe scări să`mi spună să îl pup şi aşa mai departe.

Prietenul lui cel mai bun îmi spunea să ne impacam iar eu refuzam pentru că o relaţie era utimul lucru pe care mi`l doream ...era prea mult stres.

Acum nu ştiu ce să fac... mă simt atât de rău că nu mai sunt cu Cristi deşi a fost decizia mea sa ne despartim. Dupa ce i-am spus mi-a spus ca el nu m-a iubit niciodata si m-a facut sa ma simt foarte prost.

Mereu ma gandesc ca ar fi mult mai bine sa fim din nou impreuna, dar desi ma provocat sa-l sarut, nu mai da alte semne cum ca ar vrea sa ne impacam.

Tin sa mentionez ca Razvan a vazut sarutul dar a aflat ca nu era decat o provocare asa ca m`a sarutat.
E o poveste foarte difficila deoarece nu stiu ce sa fac. Ma gandesc ca poate am sa regret daca nu ma impac cu Razvan si ma gandesc cum sa fac sa afle Cristi ca vreau sa ne impacam. Mi`e teama ca daca ii spun ar face misto si deja multe fete vor sa fie cu el. El in schimb imi spunea ca eu sunt si voi fi mereu speciala dar nu stiu ce sa mai cred. As vrea niste sfaturi in legatura cu ce ar trebui sa fac, multumesc anticipat:*

P. S: Tin sa spun ca persoanele care au glume proaste in program sa se abtina. Site`ul asta e facut special pentru acest gen de intrebari asa ca daca nu ma poti ajuta, taci :*

Răspuns Câştigător
| Mary_5158 a răspuns:

Alege care e mai sincer, si mai capabil de o prietenie(relatie), cu care sa te intelegi si sa va fie bine alaturi.cred ca nu ai nevoie de un macio, care tina atentia multor fete, uitind de tine chiar fiindu-i alaturi
sper sa fiu inteleasa si de ajutor tie.bafta

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pe Cristi nu-l intereseaza o fata ci aventura, el va schimba fetele ca sosetele. Razvan este un pic cam necioplit, dar dincolo de asta pare un tip cumsecade. thinking

| :X pinky love you :X explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsurile voastre as vrea sa pot acorda fundite tuturor dar din pacate nu e asa. Pe de o parte povestea a fost putin inteleasa prost nu e genu care se da atat de mare Cristi ma refer, si nu zic asta pentr ca inca tin la el ci pentru ca asa e. Plus ca nu stiu daca el ar mai vrea o realtie. Pe de alta parte cred ca Razvan este cel care, desi ar pune suflet la aceasta relatie, ar vrea putin mai mult decaat saruturi si mangaieri si eu nu sunt dispusa sa ii ofer asta.straight face

| Virkno a răspuns:

Eu nu-ti ordon nimic dar ar fi bine sa te gandesti bine e alegerea ta.din cate am inteles cristi e placut de o gramada de fete si cred ca stie si el asta asa ca relatia aia care a avut-o cu tine nu cred ca a fost asa pe bune a fost doar ca sasi bata mai mult joc de tine, daca are si fite e clar ca doar pentru asta a avut-o si rasvan ce sa zic si de asta, cred ca el e disperat dupa o relatie am si eu cateva specimene pe la mine prin clasa app ca mi-am amintit:cristi a zis ca vei fi speciala mereu pentru el nu? pffff asa spun majoritatea baietilor cand se despart de o fata chiar e patetic.Deci acum nu stiu eu ti-am zis parerea mea faci ce vrei e viata ta.

| raluca18 a răspuns:

Incearca sa te iei dupa inima.Pe cine crezi ca iubesti pe acela il alegi iar pe celalalt il iei de o parte sa vb serios ii explici situatia si nu se va supara sa daca se va supara ii va trece oricum mult succes sper ca vei face alegerea potrivita

| Cronki a răspuns:

Treaba e cam nasoala, vad ca inca iti mai place Cristi, daca el era ce'l care rupea relatia, tu rasuflai mai usurata acum, constientizand ca a fost vointa si decizia lui. Razvan trebuie sa inteleaga ca nu esti pregatita pentru o noua relatie si daca, chiar te place, te va astepta. Cat priveste o posibila reluare a relatiei cu Cristi nu prea stiu ce sa spun. Nu il cunosc, dar cred ca el e constient ca arata bine si doreste sa'si demonstreze ca Pamantul se roteste in jurul lui. V'ar prinde bine o "pauza", caci daca il presezi, este posibil sa-l plictiseasca impulsurile tale, la urma urmelor e constient ca il placi si ii face placere sa te vada ca te zbati, pentru a fi cu tine. Sunteti tineri si cred ca ideea ca : "timpul le rezolva pe toate" este cea mai potrivita pentru situatia ta. In tot acest timp, poti analiza la rece ce se merita si ce nu. Fii un pic mai orgolioasa! Bft!

| pitcrv a răspuns:

Cel mai bine u sa decizi cu cine vrei sa fi pentru ca tu o sa fi cu acea persoana.
Iar sfatu meu e sa fi cu Razvan, dupe cum l-ai caracterizat se vede ca ai sentimente fata de el,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun sa fi cu Razvan.
Tu inca nu ti-ai dat seama, vad, dar un baiat ca Cristi, care este placut de multe fete, poate oricand sa aiba pe altcineva si sunt foarte sigur ca nu o sa va mearga relatia daca o sa fi cu Cristi.
El nu este sensibil, poate nu te intelege, este plin de sine si de mandrie, iar tie iti place cum arata, presupun.
Razvan fiind cum ai spus si tu, mai sensibil, te intelege, vorbiti, s. a.