| ImOnMyOwnWay a întrebat:

Buna tuturor. Am o problema destul de serioasa din punctul meu de vedere. Eu am 17 ani iar prietenul meu are 24 de ani. Suntem impreuna de 8 luni. Eu stau in Constanta iar el sta in Iasi. Ne vedem cam rar. Asta insemnand in vacante si de sarbatori uneori. Dar problema e ca el nu prea merge la facultate si nu are de lucru.sad iar atunci cand ii cer sa ne vedem imi zice ca nu are bani sau ca are prea mutle datorii. Din octombrie incepe iar facultatea si mi-a zis ca incearca sa isi caute de lucru ca sa ne fie bine la amn2. Parintii mei nu prea sunt de acord cu el din motivul asta. Ei imi zic ca nu o sa am o viata decenta langa el. Imi zic in fiecare zi ca el nu munceste, nu face facultatea. El imi tot zice ca o sa fie bine si ca o sa ne descurcam.Am nevoie de niste sfaturisad. Il iubesc enorm si nu vreau sa ne despartim.

Răspuns Câştigător
| αnđRα a răspuns:

Parintii tai vor ca tie sa iti fie bine. Daca el iti spune ca o sa va descurcati, ai incredere in el happy Daca te-ai desparti de el zic eu ca ar fi mai rau, deci asta nu ar fi o solutie. Are si el problemele lui, intelege-l si asteapta sa "revina pe linia de plutire".

5 răspunsuri:
| anaaa13 a răspuns:

Da inteleg ca il iubesti si nu vrei sa te desparti de el,dar gandeste-te ca nu ai un viitor prea stralucit alaturi de el.
Si mai ales ca mi se pare ca nu prea are ambitie daca nici nu se duce la facultate si nici nu se chinuie sa-si caute de munca.
Gandeste-te la binele tau, nu poti traii cu cineva care nu iti poate oferii nimic si care nici macar nu se straduieste.
Conteaza si partea materiala, oricat am incerca sa negam asta.

| johnyboy a răspuns:

Looser...asta scrie pe fruntea lui, si pe viitorul tau

| ImOnMyOwnWay explică:

@johnyboy daca nu ai niste sfaturi bune te rog nu fa comentarii aiurea.

| jonnnyyy a răspuns:

In primul rand este o diferenta de varsta de 7 ani! tu sincer crezi ca relatia voastra va mai merge mult? cine stie ce face el acum la iasi,baruri, discoteci, jocuri de noroc si tu stai acasa cu gandul la el.Sincer nu cred ca relatia voastra va mai dura mult daca o sa mai fiti impreuna o sa ai de suferit.

| Mairead a răspuns:

Draga mea cam asemanatoare este si problema mea si cu distanta si cu locul de munca insa nu asa de grav ca la tine.Eu zic sa astepti si acum sa isi gaseasca de lucru, daca nici acum nu isi gaseste eu zic sa il lasi.Macar tu ai incercat