| MalinaAndreea123 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa aflu daca ma place si el. Marti am dat proba la liceul in care e el acum, pentru ca e liceu vocational. In total am fost 23 de fete si numai mie mi-a spus succes cand am intrat in sala. Apoi joi am inceput sa vorbesc cu el pe fb si l-am mai intrebat despre liceu si nu ezita sa imi raspunda, adica sa stea cate jumate de ora sa raspunda, si se mai si lauda( ca a iesit mister in clasa a 9-a etc.).. Si la o intrebare care i-am pus-o el mi-a pus si un pupic. As vrea sa aflu daca si el ma place, dar nu stiu cum. As fi recunoscatoare daca mi-ati da un sfat cum l-as putea aborda suptil sa aflu, ori pe fb sau pe ask.fm.Dau fundita celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Bună.
Din ce ai povestit tu acolo se pare că tipul te cam place dar deocamdată nu e sigur pe el, e puţin timid şi încearcă să flirteze suptil cu tine. Sfatul meu pentru tine este să aştepţi, nu te grăbi că nu pleacă nicăieri plus că e mai bine să aştepţi să-l cunoşti mai bine ca să vezi ce fel de persoană e şi dacă are ceva de ascuns, că vorba aia " Are balta peşte " aşa că asigură-te acum ca după să nu fie prea târziu şi să te ataşezi prea rău de el.
Încearcă să comunici cât mai mult cu el, să îi ceri numărul de telefon subtil şi să fii cât mai draguţă cu el sau şi mai bine fii sinceră.batting eyelashes

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Eu ti-as da tot "suptil" un calificativ ce nu te-ar onora ca viitoare liceana. De asemenea iti reamintesc, sa nu uiti promisiunea din ultima propozitie.

| MidnightR a răspuns:

Suptil sa-l abordezi aa?
Eu nu inteleg ce va tot luati atatea sperante de la niste gesturi care pot insemna mai nimic.
Intalneste-te naibii cu el mai des si poarta discutii cu el, intreaba-l daca are prietena, daca ii place de cineva etc.In functie de raspuns lui ai sa te lamuresti.

| Gefox a răspuns:

Daca oamenii sunt prietenosi, iti raspund la intrebari despre scoala si iti dau un pupic amarat intr.o conversatie virtuala nu inseamna ca vor ceva cu tine...

| MalinaAndreea123 explică:

Mersi tuturor! Am facut ce mi-ati sugerat si suntem impreuna!