| simonica_9878 a întrebat:

Buna tuturor. In aceasta seara am facut sex neprotejat cu prietenul meu.Era a2a zii de menstruatie iar el a ejaculat in mine.Care sunt sansele unei sarcini? Tin sa precizez ca luna trecuta mi-a venit pe 7 decembrie si de obicei ma tine 3-4 zile. Astept un raspuns :* mercii

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ciclul tau e perfect regulat, riscul e mic (undeva in jur de 4-5%). Daca e neregulat, riscul e mai mare, poate chiar dublu, tinand cont ca ai un ciclu scurt (de sub 25 de zile), asa ca ovulatia se produce destul de repede.
Vei afla daca esti sau nu insarcinata facand un test de sarcina peste minim 21 de zile.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Rontzy, nu primele 10 zile, e o greseala majora. Primele 5 zile si ultimele 5, adica 10 zile consecutive centrate de prima zi de sangerare. Astea sunt zilele cu risc minim.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca pe 3 ianuarie este a doua zi de menstruatie, inseamna ca ai ciclul regulat, de aproximativ 28 de zile. Sansele de a ramane insarcinata in a doua zi a lui sunt infime, as spune chiar inexistente. De avut grija, trebuie sa o faci, in aceste conditii, intre 12 si 20 ianuarie. In schimb nu este indicat contactul sexual in timpul menstruatiei. Incearca sa eviti. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este ca, a doua zi de la trecerea menstruatiei, fara sa mai ai contact sexual pana atunci, sa mergi la un control ginecologic. Medicul stie cel mai bine ce prescriptii sa iti dea. Multa sanatate!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Simonica de regula cand faci sex neprotejat primul lucru la care trebuie sa te gandesti este o sarcina, apoi avand in vedere ca ai ciclu trebuie sa stii ca poti contacta oricand o infectie genitala.Sa speram ca nu o sa se intample asa ceva avand in vedere ca in timpul ciclului menstrual sansele unei sarcini sunt mai mici (dar sunt totusi). Oricum dupa terminarea ciclului menstrual iti recomand sa mergi la un control ginecologic, e vorba de sanatatea ta.

| valy a răspuns:

Da deci cu siguranta esti insarcinatawinking. dar ca sa fii mai sigura mergi la farmacie si i-ati un test de sarcinawinking

| Lora_6439 a răspuns:

Sunt de acord cu brigaela. Si ar mai fi o completare... In primele 10 zile de ciclu (sau mai multe, depinde cum esti tu reglata; Adica de cand ti-a venit menstra numeri 10 zile) sunt sanse mici de a ramane insarcinata. Dar ti-am zis. asta depinde de coprul tau. Pot fi mai multe sau mai putine. In orice caz, ar fi bine sa mergi si sa iti cumperi pastila de a doua zi. Eventual spune-i farmacistei ce ne-ai spus si noua.

| DiannaDi a răspuns:

Sunt sanse foarteee maristraight face sincer mai bine ai merge la farmacie sa iti cumperi medicamente care sa iti provoace menstruatia, sa dormi macar linistita, si scapi de "stres"

succeshappy

| anutza1991 a răspuns:

Buna! Stai linistita nu ai cum sa ramai insarcinata cand esti timpul menstruatiei deoarece sangele nu permita ca sperma sa se lipeasca si astfel elimina tot. femeia nu ramane insarcinata cand e pe ciclu uite iti dau id meu si vb mai multe pe el gabitzapapusyk. pup

| alexutzu00791 a răspuns:

Deci asta voiam sa spun si eu ca iese bebe, insa cine stie. Insa cel mai bine cauta i nas. Sa ti traiasca fetitatongue

| alexutu05 a răspuns:

Prima oara nu ramai insarcinata

| khiflutza a răspuns:

Sansele sunt mici, dar...cine stie. du-te dimineata la farmacie si cere...nu stiu cum ai zice, "pastila de dupa." o sa inteleaga farmacista. asta merge la sigur, dar nu e bine sa abuzezi. mai bine invata-l pe prietenul tau sa te fereasca, decit sa stai cu stres!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alungal e nesimtit. un barbat ar face asta din 2 motive. ori te iubeste si vrea copil cu tine ori il doare in **** de tine. i-ti spun din experienta.cautama daca vrei la mmarian1979

| vandabil a răspuns:

Cumpara pilula de a doua zi urgent. Data viitoare cumparati si voi prezervative.

| simonica_9878 explică:

Ciclul meu este regulat de obicei doar ca acum 3 luni ( cam asa) am luat pilula de a2a zii si de atunci mi s-a dereglat ft mult.