| dumitritzan a întrebat:

Buna tuturor...pe 19 aprilie am avut primul meu contact sexual si s-a rupt prez, am luat pilula de a doua zi(postinor2)dupa cateva zile mi-a venit menstruatia falsa asa cum era prescris pe prospect. Mi'a intarziat menstruatia normala cu 10 zile.Am facut de atunci 3 teste de sarcina si toate au iesit negativ. Oare sunt insarcinata? va rog ajtati-ma...sunt disperata

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Dupa ce ai luat postinor ti s-a dereglat un pic sistemul, e normal sa iti intarziere, dar nu esti insarcinata, nu iti ma fa probleme. Data viitoare ai mai multa grija, bine?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar pilula de a doua zi este o bomba cu hormoni. Dupa ce o iei, toate menstruatiile tale se deregleaza, vreme de aproximativ 6 luni vei avea tot felul de probleme: hemoragii prelungite sau foarte scurte, menstruatii neregulate, dureri de sani, etc. Ma mir ca medicul care ti-a recomandat pilula de a doua zi nu ti-a spus despre reactiile ai adverse.

| Sara a răspuns:

Nu esti!

| alexa a răspuns:

Din moment ce ai facut si trei teste si ai mai luat si pilul nu cred ca esti insarcinata...
mai bine te duci si la un ontrol la un ginecolog si vorebste cu el...iti poate da si mai multe sfaturi legate de viata sexuala si ti.ar fi mult mai de folos
multa bafta si ai grijawinking

| alexam a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata! Vezi ca nu ai voie sa iei de mai mult de 2 ori pe an acea pilula! Sa nu ti se intample frecvent, aveti grija!

| dumitritzan explică:

Multumesc foarte mult