| MymyMihaela a întrebat:

Pe data de 23 luna aceasta trebuia sa imi vina menstruatia, insa mi-a venit pe 20 si mi-a curs o substanta de culoare neagra la inceput, dupa care doar o zi si o noapte a fost normal.
Mentionez ca nu am intretinut relatii sexuale niciodata si ca am 14 ani.
E cazul sa imi fac griji?
Rog seriozitate!

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Te sfatuiesc sa te duci la un medic ginecolog, sau la medicul tau de familie sa iti dea trimitere la medicul ginecolog ( e gratis cu trimitere), s-ar putea sa ai o infectie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai motive de îngrijorare happy

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Menstruatia capata o culoare inchisa, in cazul in care ai o infectie vaginala.

| grab a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji deocamdata.
daca problema persista si lunile urmatoare vorbeste cu parintii, eventual mergeti o vizita scurta pana la doctor sa eviti posibilitatea de a avea vreo infectie/dereglare.

| rousz a răspuns:

Buna! nu-i nimic daca ti-a intarziat 3 zile, de regula asa se intampla. Normal se decaleaza, cu 2-3 zile mai tarziuwinking iar cu substanta de culoare neagra, cred ca ar trebui sa mergi la un medic, probabil o infectie ceva happy

| HeadShoot32 a răspuns:

Nu sunt fata, dar stiu ca nu e normal. Substanta neagra? Cel mai bun sfat e sa ii zici mamei tale, ea va sti sigur daca e de mers la medic sau nu.