| EmmaWho a întrebat:

Buna tuturor. Stiu ca poate problema este doar in mintea mea, pentru ca sunt o pers destul de negativista.
Am facut dragoste cu prietenul meu si dupa cateva minute a iesit prezervativul. A ramas "inelul" afara. El a observat si s-a oprit. L-am vreifcat si nu era spart. Eu m-am speriat foarte tare pentru ca e prima data cand mi se intampla si am alergat la baie si am facut un dus vaginal, doar cu apa. Am inteles ca sansele sa se intample ceva nedorit sunt mici, dar am inceput sa fiu cam paranoica. Ce spuneti, este vreo problema pentru care ar trebui sa ma ingrijorez? Ar trebuii sa iau pastila de a 2-a zi?
Va rog, am nevoie de cateva sfaturi repede, pana nu trec cele 24 de ore...
Multumesc!

1 răspuns:
| UM_Mikke_1995 a răspuns:

Buna! Momente de paranoia exista cred la fiecare din noi. Cel mai important ce ai putea face e sa vorbesti cu el. Sa stii daca el a ejaculat in tine sau nu! Sa ramai insarcinata nu este atat de usor, exita un milion de factori pro si inca un milion contra. Iar referitor la pastila de a doua zi, nu este recomandat sa o iei mai des de o data pe an, sa stii ca asta iti va omora stresul, asa ca daca nu ai luat-o inca anul asta ti-as recomanda-o doar pentru a te calma. Stiu perfect cum e sa gandesti asa. Mai ales in situatia in care am facut-o beata neprotejat. Vorbeste cu el! Si daca tot nu ai incredere in asta, ia-ti pastila pentru calmul tau!