Buna tuturor, sunt baiat am 18 ani si am o relatie de 1 an cu o fata de 17 ani. Eu imi doream mult sa facem dragoste, si am incercat de mai multe ori dar nu am reusit, fie ca pe ea o durea fie din alte motive. Azi am reusit sa facem si sa treaca peste durere, dar pe cand surpriza, eu nu simteam nimic doar ca introduceam si atata nu cred ca se punea problema lungimii penisului, de obicei ma masturbez cam des de 4 ori pe saptamana si asta de ceva multi ani. Si mai este ceva ciudat, cand sunt cu hainele pe mine am alt chef alta senzatie, si cand suntem dezbracati am un disconfort. Ce credeti ca pot avea? Sa fie din cauza masturbatului? Sa incerc o perioada sa nu mai fac asta? Credeti ca ar trebui sa consult un medic? Sau era din cauza prezervativului?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Problema care o ai este din cauza masturbarii excesive(de 4 ori pe saptamana) pe care o practici. Consulta un medic urolog, explica-i ce problema ai si vezi ce-ti spune sa faci in continuare.

| CLCQ a răspuns:

Mda, masturbarea duce la lungirea penisului in 1 la mie (sau zeci de mii, nu sunt sigur) din cazuri :-).
Sigur este un disconfort emotional, o nervozitate din partea voastra, o inhibitie peste care o sa treceti. Incearca cu lumina stinsa prima data, stiu ca e mai greu pe intuneric (glumesc si eu), acordati o atentie mai mare preludiului, ajuta la relaxarea emotionala, puteti chiar incepe cu un "pocher pe dezbracate" (cu lumina aprinsa evident, altfel unul din voi va trisa :-) )

| 111111111111111111111111111111111211111111111111 explică (pentru CLCQ):

Ciudat este ca nici ea nu simte nimic, iar cand m-am terminat pur si simplu nu simteam amre lucru...Nu cred ca este vorba de lumina, pentru ca nu mi-e rusine de ea sau ceva de genu.

| CLCQ a răspuns (pentru 111111111111111111111111111111111211111111111111):

Rusinea nu e de ea, apropo de lumina, ci de tine insuti. Sigur sunteti amandoi inhibati, exista ceva in subconstient care va "spune" ca nu va veti ridica la inaltime, nu veti indeplini asteptarile celuilalt. Incercati, cum am spus, preludiul. Oricum nu te astepta sa fie de prima data senzational, super-duper sau mai stiu eu cum, trebuie putina rabdare. Este o chestie intima care trebuie sa creeze placere ambilor parteneri si mai ales nu se face "la comanda". Acordati-va putin timp, experimentati, "jucati-va", explorati, nu totul e ca intr-un film tripluX. O mancare buna sau o bautura fina se SAVUREAZA, nu se infuleca sau se da pe gat la vale. La fel si aici.

| UserulAnonim a răspuns:

Probabil te-ai simtit intimidat cand te-ai vazut dezbracat in fata ei, stiu fiindca am patit la fel. Ai sa vezi ca ti se pare ciudat doar la inceput, nu te gandi la cum te vede ea, ca daca esti nesigur pe tine, nu-i bine. Uita-te ce frumusete ai langa tine si ce ocazie ai! Unii ajung virgini la 30 de ani!
Si incearca sa nu te mai masturbezi macar cateva zile inainte sa ai un act sexual. Cu cat de abtii mai mult timp, cu atat vor fi senzatiile mai puternice cand vei face dragoste. Funda?

Cred si eu ca aceasta este problema, ea de 1 an nevrand, eu ramaneam la asa zisa ''manivela'' nu se pune problema de anticonceptionale, sau de nefolosirea prezervativului, pentru ca nu ma risc.